Hauge: Možda sam pogriješio

OSLO, 18. svibnja 2006. (Hina/DPA) - Norveški sudac Terje Hauge, koji je vodio sinoćnju utakmicu finala Lige prvaka, izjavio je da je možda pogriješio što nije priznao pogodak Barcelone u 18. minuti susreta.

"U trenutku kad sam označio prekid zbog prekršaja vratara Lehmanna nad Eto'om uopće nisam pratio nastavak kretanja lopte. Možda sam trebao malo pričekati i tek onda donijeti odluku", izjavio je Hauge.

Nakon prekršaja nad Barcinim napadačem Eto'om lopta je završila kod njegova suigrača Giulya, koji ju je pospremio u mrežu. No, sudac Hauge nije poštivao prednost, već je prekinuo akciju i isključio Lehmanna, a Barci je dosuđen slobodan udarac s ruba 16-erca.

Da je pustio prednost Barca bi povela 1:0, ali bi Lehmann ostao u igri, jer bi u tom slučaju dobio žuti karton.

"Bila je to jedna doista nesretna situacija. Ono što sam učinio ne može se popraviti, i moram se s time pomiriti", kazao je Hauge.