"U Osijek nismo došli iz tehničkih razloga, put je bio dug, a raspored prebukiran", rekla je Milosavljević za Hinu uoči večerašnjeg okruglog stola u Novinarskom domu na kojemu su sudjelovali hrvatski i srpski novinari.
Dodala je kako je Glavaša nazvala da bi mu se ispričala i pokušala dogovoriti novi termin za unaprijed dogovoreni razgovor za njezin tjednik, do kojega ipak nije došlo.
"Bila sam šokirana kada sam u tisku vidjela kako je Glavaš interpretirao naš razgovor i naš kratki, neslužbeni razgovor iskoristio za samoreklamiranje", izjavila je Milosavljević.
Ministar unutarnjih poslova Ivica Kirin danas je također rekao da nema informacije o tom događaju i da Osijek nije grad slučaj, a demantij je došao i iz PU osječko-baranjske.
Na okruglom stolu hrvatski i srpski novinari razmijenili su iskustva o praćenju sudskih procesa za ratne zločine koji su se dogodili na područjima bivše Jugoslavije.
Novinarka televizije B-92 Senka Latković ustvrdila je da su srpski mediji "daleko odmakli", da je najviše optuženih za ratne zločine među Srbima i da nema "govora mržnje, za razliku od HTV-a".
Josip Šarić s HTV-a rekao je da u informativnim emisijama HTV-a zasigurno nema govora mržnje.
Predsjednik Hrvatskog novinarskog društva Dragutin Lučić kazao je kako je javno mnijenje u Hrvatskoj da smo mi žrtve, pa je i drugačije mišljenje o onome ružnom što se događalo u ratu, te da osobna iskustva koja su bila bolna, određuju i stav prema tom pitanju.
Jedna od tema bila je i snimanje sudskih procesa. U Hrvatskoj je dopušteno snimanje ako to dopusti sudac, dok se u Srbiji suđenja ne smiju snimati, što, zaključeno je, ima svojih prednosti i nedostataka.
Tridesetak novinara iz Srbije jučer je posjetilo Vukovar, danas Zagreb, a sutra odlaze u Split.
U Zagrebu su pratili susret sudaca i tužitelja beogradskog Specijalnog suda za ratne zločine s predsjednikom Vrhovnog suda RH Brankom Hrvatinom, glavnim državnim odvjetnikom Mladenom Bajićem i sucima zagrebačkog Županijskog suda.
Kako je rečeno, cilj je njihova posjeta upoznavanje javnosti u njihovoj zemlji s procesima za ratne zločine koji se vode u regiji, a prošle godine posjetili su zato i BiH.