SKV - Sport u 12.30 sati

ZAGREB, 23. siječnja 2006.(Hina) - Donosimo pregled važnijih vijesti do12.30 sati:
ZAGREB, 23. siječnja 2006.(Hina) - Donosimo pregled važnijih vijesti do 12.30 sati:

NEW YORK - Sinoć je na NBA parketima odigrano devet utakmica, a za senzaciju večer pobrinuo se nevjerojatni Kobe Bryant koji je u pobjedi Los Angeles Lakersa protiv Toronta (122:104) postigao 81 koš. Bryant je tako ušao u povijest lige kao drugi najefikasniji igrač na jednoj utakmici. Rekord još uvijek drži Wilt Chamberlain koji je 1962. godine u dresu Philadelphie protiv New York postigao 100 koševa. Kobe je odigrao 41 minutu uz šut 28-46, od čega 7-13 trice, te 18-20 slobodna bacanja. Zanimljivo, Kobe je ispucao 46 lopti, a svi njegovi suigrači zajedno 42 lopte. Dodao je i 6 skokova, 2 asistencije, 3 ukradene lopte i jednu blokadu. Kada je pet minuta prije kraja utakmice Bryant postigao tricu za vodstvo 108:96 i ubacio svoj 70-ti koš gledatelji u Staples Centru ustali su na noge i pozdravili novog člana uglednog kluba "70" u kojem su uz Chamberlaina i Elgin Baylor, David Thompson i David Robinson. Kluba koji Michael Jordan nije uspio dohvatiti. "Air Jordanov" rekord na jednoj utakmici je 69 koševa.

MADRID - Napadač španjolske nogometne reprezentacije i Deportiva, Juan Carlos Valeron (30) teško se ozlijedio u dvoboju protiv Real Mallorce (2:2). Valernu su stradali križni ligamenti lijevog koljena i njegov nastup na Svjetskom prvenstvu u Njemačkoj pod velikim je znakom pitanja. Prema prvim prognozama njegov oporavak trajat će šest mjeseci. Valeron je u ove sezone jedan od najboljih igrača Deportiva. Sjajan je bio i u dvoboju protiv Mallorce. Prvo je postigao pogodaka, a potom je izborio i jedanaesterac. Nažalost, u posljednjim minutama utakmice se ozlijedio. Valeron je postao treći standardni španjolski reprezentativac kojem je nastup na World Cupu vrlo upitan. Teške ozljede koljena imaju i napadač Real Madrida, Raul, te vezni igrač Barcelone Xavi.

MELBOURNE - Rezultati susreta osmine finale prvog teniskog Grand Slam turnira sezone, Australian Opena: TENISAČICE: Amelie Mauresmo (Fra/N.3) - Nicole Vaidisova (Češ/N.16) 6-1, 6-1, Patty Schnyder (Švi/N.7) - Anastasia Miškina (Rus/N.12) 6-2, 6-1, Kim Clijsters (Bel/N.2) - Francesca Schiavone (Ita/N.15) 7-6 (5), 6-4

TENISAČI: Nicolas Kiefer (Njem/N.21) - Juan Ignacio Chela (Arg) 7-6 (4), 6-3, 6-3, Nikolaj Davidenko (Rus/N.5) - Dominik Hrbaty (Slk/N.12) 4-6, 4-6, 6-4, 6-2, 6-3, Sebastien Grosjean (Fra/N.25) - Paul-Henri Mathieu (FRA) 7-5, 6-2, 6-2

NEW YORK - Rezultati susreta NBA lige: San Antonio - Denver 85:89, Minnesota - Philadelphia 84:86, La Clippers - Golden State 105:92, Washington - Memphis 82:93, Detroit - Houston 99:97, Miami - Sacramento 119:99, Phoenix - Seattle 149:152 (produžetak), Portland - Dallas 89:95 (produžetak), La Lakers - Toronto 122:104

NEW YORK - Rezultati susreta NHL lige: Chicago - Minnesota 2:3, Ny Rangers - New Jersey 3:1