Londonski Ftse indeks do podneva je porastao za 0,12 posto, na 6.347 bodova. Frankfurtski DAX indeks bio je na većem dobitku, od 0,5 posto, dosegnuvši 6.891 bod.
"Ne mislim da bi bilo pošteno reći da smo izvan opasnosti", kazao je Jeremy Batstone, čelnik istraživačke tvrtke pri Charles Stanley Stockbrokersu."Općenito još među ulagačima prevladava oprez, no s druge strane nastavljene aktivnosti na području spajanja pokazuju se poticajnima".
U bankarskom sektoru od većih se gubitnika isticala Royal Bank of Scotland, čije su dionice oslabile 1,1 posto zbog napisa u tisku da dioničari jačaju pritisak na tu banku da svojom ponudom pristupi nizozemskoj ABN Amro. ABN je trenutno u pregovorima o spajanju s bankom Barclays, čije su pak dionice bile na gubitku od 2,2 posto.
Na strani pojedinačnih gubitnika bio je njemački energetski div E.ON čije su dionice oslabile 0,7 posto nakon što je objavio svoje treće podizanje ponuđene cijene za preuzimanje Endese. Riječ je o njegovom najnovijem pokušaju da se odupre neprijateljskom bloku Endesinih najvećih dioničara.
S druge strane, ojačale su dionice u sektoru plina i nafte, u prosjeku na dobitku od 0,9 posto. Povod tomu je skok cijene nafte na novu najvišu razinu u 2007. od 62,79 dolara, zbog jačanja napetosti vezanih uz nuklearni program Irana.
Poskupjele su i rudarske dionice, predvođene Xstratom, koje su bile na dobitku jedan posto zbog vijesti da je taj britansko-švicarski proizvođač ponudio četiri milijarde dolara za LinOre Mining International, desetog najvećeg svjetskog proizvođača nikla. I dionice ostalih pripadnika toga sektora, BHP Billitona, Rio Tinta i Anglo Americana redom su ojačale jedan posto uslijed rasta cijena bakra.
Indeks Tokijske burze Nikkei bio je na dobitku 0,24 posto, dosegnuvši 17.522 boda.