Londonski Ftse indeks oslabio je 0,1 posto, na 6.183 bodova. Frankfurtski DAX bio je na gubitku 0,3 posto, spustivši se na 6.652 boda.
U naftnom sektoru oslabile su dionice BP-a i Royal Dutch Shella redom za 0,8 posto, kako se cijena nafte na američkom tržištu nije značajnije mijenjala, pa iznosi 56,92 dolara za barel.
S druge strane, bankarski sektor posebno se isticao po dobitcima. Pritom su dionice nizozemske ABN Amro porasle za 3,5 posto na rekordnih 31 eura, nakon skoka od 10 posto zabilježenog dan ranije. Barclaysove su ojačale dva posto. Prema sadašnjoj vrijednosti dionica britanska i nizozemska kompanija stvorile bi grupu za financijske usluge, vrijednu 166 milijardi dolara.
Među pripadnicima financijskog sektora, nastavivši redati dobitke od prethodnog dana, ojačale su još dionice Societe Generale, BNP Paribasa, Royal Bank of Scotlanda i Dexie između 1,2 i 6,0 posto. Razlozi tomu su glasine o spajanjima i akvizicijama koje se šire tržištem.
Pozornost ulagača usmjerena je i odlukama o kamatnim stopama središnjih banaka najvećih svjetskih gospodarstava. Japanska središnja banka kamatne stope nije mijenjala, baš kao što se i očekivalo, a promjene njihove razine ne očekuju se ni u SAD-u. Dvodnevno zasjedanje američke središnje banke Fed završava u srijedu.
"Držimo da bi se rast američkog gospodarstva trebao stabilizirati sredinom godine a uz takvu pretpostavku ne postoje značajniji tehnički ni razlozi koji se tiču cijena da bi tržišta trebala bilježiti pad", kazao je analitičar JP Morgana, Mislav Matejka.
Indeks Tokijske burze Nikkei oslabio je 0,9 posto, na 17.163 bodova.