Općinsko državno odvjetništvo u Karlovcu drži da je zaključak iz rješenja Županijskog suda da ne postoji opravdana bojazan da bi okrivljenici mogli utjecati na svjedoke pogrešan.
Stoga se ono žalilo na to rješenje jer smatra da okrivljenici, s obzirom na njihovu rukovodeću ulogu u trgovačkom društvu, svojim autoritetom mogu utjecati na svjedoke, djelatnike trgovačkog društva.
Odvjetništvo je ranije podnijelo istražni zahtjev protiv Gabora Ligetija, Slavena Siladića, Zrinke Odrčić, Marije Tufeković i Marinka Kovačevića, zbog postojanja osnovane sumnje da su počinili teško kazneno djelo protiv opće sigurnosti te je zatražilo određivanje pritvora i mjera opreza.
ODO se i u predistražnom postupku žalilo na odluku istražne sutkinje od 7.ožujka o nezadržavanju osumnjičenika, ali je Izvanraspravo vijeće 9. ožujka odbilo žalbu Općinske državne odvjetnice i potvrdilo rješenje istražne sutkinje, kojim je tada odbijen prijedlog za određivanje "zadržavanja".
U obrazloženju Istražnog centra i Izvanraspravnog vijeća pisalo je, kako je rekla glasnogovornica Alenka Laptalo, da su osumnjičenici ispitani te da je iz trgovačkog društva Karlovačka pivovara izuzeta sva dokumentacija, proveden očevid tijekom kojeg su osigurani svi dokazi i utvrđeno činjenično stanje vezano za otjecanje ugljičnog dioksida. Stoga, prema ocjeni istražne sutkinje ne postoji osnovana sumnja da će osumnjičenici uništiti dokaze ili tragove važne za kazneni postupak ili da će ometati kazneni postupak utjecajem na svjedoke.
Istog je dana sutkinja udovoljila Istražnom zahtjevu i donijela rješenje o provođenju istrage za događaj od 23. veljače, kada je u blizini Karlovačke pivovare najvjerojatnije od ugljičnog dioksida iz fermentatora pivovare stradao Zdravko Martinović, koji se od tada nalazi u dubokoj komi.