NBA: Sunsi prekinuli domaći niz Dallasa

NEW YORK, 15. ožujka 2007. (Hina/DPA) - Orlando Magic su u svojoj dvorani uvjerljivo porazili Utah Jazz (101:90), za koje je Gordan Giriček igrao samo 13 minuta, uz učinak od 2 poena (šut 0:2) i 1 izgubljene lopte.

Orlando se bori za mjesto u doigravanju, a u zadnjih 13 utakmica pobijedili su tek tri, pa im je pobjeda protiv Utaha bila izuzetno važna. Junak dvoboja bio je Dwight Howard (31, 15 skokova), inače treći skakač lige koji je dobio i skakački dvoboj protiv četvrtog - Carlosa Boozera, koji je utakmicu završio sa 29 poena i sedam skokova.

Veliki derbi odigrao se u Dallasu gdje su Phoenix Sunsi nakion dva produžetka svladali najbolju momčad lige (129:127). U Dallasu se svašta događalo, a pobjedu je gostima osigurao izvrdni Steve Nash, koji je postigao 32 koša, 16 asista i osam skokova, ali i izjednačujuću tricu u regularnom dijelu i potom pobjednički koš minutu prije isteka drugoga produžetka. Momčad iz Arizone imala je i odličnog Amarea Stoudamirea (41), a on i Nash su bili dovoljni da prekinu rekordni niz od 23 domaća uspjeha Dallasa, kome nije pomogao nbi fantastičan trojac - Dirk Nowitzki (30, 16 skokova), Jerry Stackhouse (33) i Jason Terry (27).

Iako su se sinoć odmarali, burno je bilo u Milwaukee Bucksima, koji su otpustili trenera Terrya Stottsa, a za novoga postavili bivšega igrača Bucksa Larrya Krystkowiaka. Stotts je dvije sezone vodio Buckse, lani sa dobrim uspjehom, no ove sezone je momčad sa sjevera zabilježila tek 23 pobjede i 41 poraz.

Krystkowiak (42) je čak devet sezona igrao za Buckse, u lipnju 2006. je imenovan za pomoćnika Stottsu, a prije toga je vodio sveučilišnu momčad Montane.