NBA: Dallas "masakrirao" Minnesotu

NEW YORK, 28. veljače 2007. (Hina/DPA) - Vodeća momčad NBA lige Dallas Mavericksi katastrofalno su porazili u gostima Minnesota Timberwolvese sa 91:65, te produžili niz nepobjedivosti na 13 utakmica.

Teksašani su od sinoć prva momčad u NBA povijesti koja je u jednoj sezoni napravila čak po tri niza od 13 i više pobjeda, a trenutno imaju 48 pobjeda i samo 9 poraza. Nijemac Dirk Nowitzki bio je prvo ime utakmice sa 23 poena i 14 skokova, a Mavericksi su iskoristili i nevjerovatno loš dan protivnika - Timberwolvesi su sinoć pogodili samo 24 od 81 šuta i prvi puta u povijesti su imali postotak šuta manji od 30 posto.

Phoenix Sunsi su sa 103:92 svladali Indiana Pacerse, iako su Steve Nash (25, 11 asista) i društvo gubili sa čak 18 razlike u trećoj četvrtini. Nash, Amare Stoudemire (23,18 skokova) i Shawn Marion (22) su u zadnjoj četvrtini napravili razliku od 30:13, a ovom pobjedom su ostali na čelu Pacifika sa omjerom 44:13. Kod Pacersa najviše može žaliti Jermaine O'Neal, koji je odigrao najbolju utakmicu u karijeri sa učinkom od 28 poena, 13 skokova, sedam asista i šest blokada.

Cleveland Cavaliersi su bili bolji od New Orleans Hornetsa (97:89), a susret je odlučio LeBron James (35) sa dvije trice u zadnjoj minuti. New Jersey Netsi su sa 113:101 pobijedili Washington Wizardse u utakmici u kojoj su Netsi postavili klupski rekord sa 16 pogođenih trica.