Giriček odigrao najbolju utakmicu ove sezone

ZAGREB/NEW YORK, 3. ožujka 2007. (Hina) - Hrvatski košarkaš Gordan Giriček, koji nastupa za NBA momčad Utah Jazz, noćas je odigrao najbolju utakmicu ove sezone. Utah je u gostima pobijedio Minnesotu 109-83, a Giriček je za 30 minuta upisao 20 koševa, 5 skokova i 3 asistencije.

Giriček je odlično gađao za tri poena, zabio je četiri trice iz pet pokušaja. Također, Giriček i Deron Williams (21 koš) bili su najbolji strijelci Utaha.

U posljednje četiri utakmice Giriček ima prosjek od 14 koševa po susretu. Nakon All-Star vikenda hrvatski je košarkaš jedan od najboljih igrača svoje momčadi, a do prije mjesec dana minutažu je dobivao na kapaljku.

Utah Jazz ima 39 pobjeda i 19 poraza, te je vodeća momčad Northwest divizije i četvrta u Zapadnoj konferenciji. U posljednjih deset utakmica Utah je ostvario osam pobjeda.