Dolar je do podneva ojačao prema jenu pola posto na 116,73 jena. Euro je također ojačao prema jenu, 0,3 posto, pa se njime trgovalo po 153,46 jena. Jedinstvena europska valuta istodobno je oslabila prema dolaru, za blagih 0,1 posto, kliznuvši na 1,3151 dolara.
Oporavak na azijskim i europskim tržištima dionica ohrabrio je ulagače koji su ponovno počeli uzimati zajmove u jenu radi kupovine valuta s višim prinosima.
Analitičari se slažu da stanje na tržištima dionica utječe na stanje na tržištima valuta, a ne obrnuto. "Smatram da nije riječ o klasičnoj priči 'što je bilo prije - kokoš ili jaje' već da stanje na tržištima dionica utječe na stanje na tržištima valuta. Oporavak azijskih tržišta dionica vjerojatno ukazuje na povoljnije okruženje za nešto rizičnija ulaganja", zaključio je Kamal Sharma iz Bank of America.
Stabilizacija tržišta omogućila je ulagačima i da se ponovno usredotoče na predstojeće odluke Europske središnje banke (ECB) i središnje britanske banke o ključnim kamatnim stopama.
Ulagači će tako pomno pratiti nastup predsjednika ECB-a Jeana-Claudea Tricheta kako bi utvrdili eventualne smjernice o novim trendovima u monetarnoj politici eurozone. Ekonomisti predviđaju da će ECB ove godine podići razinu ključnih kamatnih stopa na četiri posto.
Među ostalim valutama isticao je novozelandski dolar, koji je ojačao prema jenu 1,5 posto na 80,19 jena nakon što je središnja novozelandska banka sukladno očekivanjima podigla ključne kamatne stope na 7,5 posto.