Legenda o Tušu u Sloveniji je i ranije važila kao priča o uspjehu na osnovi rada i vlastitih poslovnih rizika, jer svoju kompaniju nije razvijao uz pomoć države kao Mercator, dok je Spar u stranom vlasništvu.
Tuš se vrlo rijetko pojavljuje u javnosti i ne daje intervjue novinarima, a izbjegavao je čak i prilike u kojima su mu trebale biti podijeljene različite nagrade za poduzetništvo. Navodno je u posao ušao ranih devedesetih godina kupovinom skladišnog prostora u tvrtkama koje su u krizi propadale, otvarao diskonte s niskim cijenama, te iskoristio prilike poslovne prilike koje su se ukazivale u tranziciji i liberalizaciji trgovine. Navodno je i ljubitelj takozvanih adrenalinskih sportova i strastven motorist koji se uz ostalo svake godine pojavljuje i na utrci u Grobniku.
Na drugom mjestu, po podacima revije koja je svoju procjenu iznijela na osnovi javnih podataka, procjenjujući vrijednost kapitala, odnosno dionica, bez osobne imovine poput jahti, kuća i automobila, je 40-godišnji poduzetnik i vlasnik Aktiva grupe Darko Horvat, čiji se kapital procjenjuje na 190 milijuna eura. On većinom živi u inozemstvu, kamo je prenio i poslovanje, a obogatio se u devedesetim godinama vodeći poslovne fondove koji su upravljali vlasničkim certifikatima.
Zanimljivo je da je na listi najbogatijih slovenskih poduzetnika mnogo imena slabo poznatih široj javnosti, dok je primjerice nekadašnji direktor Mercatora, a sada gradonačelnik Ljubljane Zoran Jankovič tek na 47. mjestu, s procjenom da ima 12 milijuna eura.
Među stotinu najbogatijih na ljestvici revije "Menager" je pet žena. Najbogatija Slovenka, na 14. mjestu nacionalne "tajkunske" ljestvice, je Alenka Žnidaršič Kranjc, s 10 milijuna eura procijenjenog kapitala. Ona je predsjednica uprave kompanije Prva pokojninska družba, koja se u Sloveniji i inozemstvu bavi upravljanjem sredstava za dodatno mirovinsko osiguranje.