Libby (56), bivši predstojnik ureda potpredsjednika SAD-a Dicka Cheneya, proglašen je krivim po četiri od pet točaka optužnice - za ometanje pravde zbog obmanjivanja velike porote, za davanje lažnih izjava FBI-u i u dvije točke za krivokletstvo - za laganje pod prisegom o razgovorima koje je vodio s voditeljem NBC-a Timom Russertom i s drugim novinarima o Valery Plame.
Porota, koja je deset dana vijećala odluku, oslobodila ga je druge optužbe za davanje lažnih izjava, vezane uz razgovor s Mattom Cuperom iz "Timea".
Libby je suočen s najvećom kaznom do 25 godina zatvora i do milijun dolara novčane kazne. Saslušanje o visini kazne zakazano je za 5. lipnja.
Nakon čitanja presude Libby je pušten na slobodu, a njegov branitelj Ted Walls izjavio je kako je "jako razočaran" presudom, te najavio da će zatražiti ponavljanje suđenja, te podnijeti žalbu na presudu ako prvi zahtjev bude odbijen.
Bijela kuća izdala je priopćenje u kojem kaže kako je predsjednik George W. Bush gledao presudu te da je rastužen zbog Libbya i njegove supruge.
Libby je podnio ostavku na dužnost u Bijeloj kući 2005. kada je velika porota odobrila podizanje optužnice protiv njega.
Odavanje identiteta tajnog agenta CIA-e u SAD-u je kazneno djelo, no za to nije optužen ni Libby, niti netko od drugih dužnosnika Bijele kuće, iako su svjedoci na jednomjesečnom suđenju Libbyu naveli imena visokih dužnosnika od kojih su saznali da Plame radi za CIA-u.
Valery Plame Wilson je supruga bivšeg američkog diplomata Josepha Wilsona koji je uoči izbijanja skandala s otkrivanjem njezina identiteta, javno kritizirao plan Bushove administracije da izvrši invaziju na Irak.
Wilson je prethodno boravio na posebnoj misiji u Nigeru, gdje nije našao dokaza za tvrdnje kako Irak nabavlja uran u toj afričkoj državi za razvoj nukleranog oružja, koje su bile važan dio opravdanja za invaziju na Irak.