Kako se navodi u priopćenju, te su se stranke usuglasile da buduću vladu treba formirati od stranaka demokratskog bloka.
Suglasnost je postignuta i oko osnovnih pet načela na kojima će počivati buduća vlada: ubrzanje europskih integracija, nastavak i zaključenje Sporazuma o stabilizaciji i pridruživanju s EU, što skorije dobijanje statusa zemlje kandidatkinje za članstvo u EU, stavljanje Srbije na "bijelu" schengensku listu, a kao prioritet je označeno neodgodivo ispunjenje međunarodnih obveza zemlje i poduzimanje svih mjera da se u najkraćem mogućem roku okonča suradnja s Haškim sudom.
Kako su novinarima nakon sastanka kazali predstavnici stranaka, potpredsjednik DS-a Dušan Petrović i potpredsjednik DSS-a Dragan Jočić, u razgovoru je ustanovljena "puna suglasnost da Kosovo ne može dobiti neovisnost i da je u potpunosti podržan rad državnog pregovaračkog tima i sve skupštinske deklaracije i dokumenti o Kosovu".
Novi sastanak predstavnika stranaka bit će održan, kako je najavljeno, 7. ožujka.
Na parlamentarnim izborima u Srbiji održanima 21. siječnja, Srpska radikalna stranka u parlamentu, koji broji ukupno 250 zastupnika, ima 81 zastupnika, Demokratska stranka Borisa Tadića 63, koalicija Demokratske stranke Srbije Vojislava Koštunice i Nove Srbije Velimira Ilića 46 mandata, G17 Plus Mlađana Dinkića 16, isto kao i Socijalistička partija Srbije, te koalicija Liberalno demokratske partije Čedomira Jovanovića, Građanskog saveza Srbije Nataše Mićić, Socijaldemokratske unije Žarka Koraća i Lige socijaldemokrata Vojvodine Nenada Čanka 15 mandata, dok manjine imaju osam predstavnika u parlamentu.