"To je u njegovoj prirodi, da obeća manje a ostvari više", kazala je Whitney Tilson, koja ulaže 150 milijuna dolara u hedge fond pri njujorškom T2 Partners LLC-u. Njegov vodeći holding jest Berkshire.
Buffettova godišnja poruka dioničarima Berkshirea, koja se očekuje u četvrtak, mogla bi biti s najvećim nestrpljenjem očekivano pismo dioničarima korporativne Amerike.
Pismo, koje ide zajedno s godišnjim tvrtkinim izvješćem, obično je pisano britkim i otvorenim engleskim jezikom, a nerijetko sadrži šaljive ocjene Berkshire-ovog poslovanja i probleme s kojima se suočavaju kompanija i gospodarstvo. Buffett čak priznaje vlastite pogreške.
On je transformirao Berkshire, poznat i kao Oracle iz Omahe, od 1965. iz posrnule tekstilne kompanije u 165 milijardi dolara vrijedan konglomerat kroz preuzimanje kompanija zapalih u nevolje putem snažnog menadžmenta i poslovanja te kroz ulaganja u dionice.
Pedesetak i više kompanija u tome konglomeratu prodaju proizvode poput sladoleda Dairy Queen, donjeg rublja Fruit of the Loom i automobilskog osiguranja Geico. Među dioničkim holdinzima tog konglomerata nalaze se vodeće američke kompanije poput Coca-Cole, Procter & Gamblea, Wall-Marta i Wells Fargo.
Inače, 76-godišnji Buffett, najbogatiji je čovjek na svijetu, iza vlasnika i predsjednika uprave Microsofta Billa Gatesa.