Tehnološki Nasdaq porastao je 0,8 posto, na 2.490 bodova. Istodobno, njujorški Dow Jones gotovo se i nije mijenjao, zaključivši trgovanje na 12.667 bodova.
Dionica Ciscoa bila je jedna od najvećih dobitnica, ojačavši tri posto, uslijed tromjesečne zarade i procjene poslovanja iznad očekivanja Wall Streeta. Riječ je o njezinom najvećem dnevnom postotnom dobitku na cijeni od konca studenoga lani. To je poduprlo kupovine dionica tehnoloških kompanija.
No, pad cijena nafte povukao je naniže cijene energetskih dionica, poput Exxon Mobilovih. Barel nafte pojeftinio je oko dva posto, na 57,7 dolara.
To je zasjenilo ranije dobitke na tržištu dionica, potaknute podatkom o porastu produktivnosti rada u SAD-u u zadnjem lanjskom tromjesečju iznad očekivanja ekonomista. Nadalje, podatak o troškovima rada, ključna inflatorna mjera kojom se američka središnja banka rukovodi pri odluci o podizanju kamatnih stopa, porasla je manje od očekivanja. To je umanjilo strahove ulagača od novog skorašnjeg podizanja kamatnih stopa u SAD-u.
Po riječima profesora s Poslovne škole na sveučilištu u Marylandu Petera Moricija, to je dobra vijest za korporativne zarade, jer kompanije imaju veću mogućnost održavanja svojih profita na postojećim razinama ili pak za njihovo povećanje na američkom tržištu.
Na europskim burzama cijene dionica dosegnule su nove najviše razine u zadnjih šest godina, potpomognute jačanjem rudarskog i tehnološkog sektora. Londonski Ftse indeks porastao je 0,4 posto, na 6.369 bodova, najvišu razinu od prosinca 2000. Frankfurtski DAX ojačao je 0,6 posto, na 6.916 bodova.