Skidanje oznake tajnosti zatražio je Klub SDP-a, a budući da se nakon 20-minutne stanke u Velikoj vijećnici nije okupio dovoljan broj zastupnika za izglasavanje skidanja tajnosti s posebnog dijela izvješća, predsjednik Sabora Vladimir Šeks prekinuo je raspravu, koja će se, najavio je, nastaviti dok se skupi kvorum.
U raspravi o Izvješću o radu Državnog ureda za reviziju i obavljenim revizijama u 2005. i 2006. sudjelovali su samo klubovi IDS-a i HNS-a, koji su upozorili da izvješća pokazuju kako je Hrvatska i dalje centralizirana država.
Damir Kajin (IDS) kazao je da samo devet državnih tvrtki raspolaže s 20 milijardi kuna, dok se izvješće, ocijenio je, usmjerava uglavnom na revidiranje poslovanja lokalnih jedinica na koje, kaže, otpada tek 18 milijardi kuna.
Svoju ocjenu da revizija više skriva nego otkriva tumači podatkom da se u javnim poduzećima "vrti veliki novac bez velikog nadzora".
"Kako funkcioniraju nadzorni odbori u javnim poduzećima vidi se u slučaju Brodosplita i Croatia Osiguranja", rekao je Kajin.
Dragutin Lesar (HNS) ne pamti, kaže, da su nakon revizijskih izvješća pokrenuti neki postupci za otklanjanje nepravilnosti, posebno onih u jedinicama lokalne samouprave.
Nedopustivim je ocijenio da većina županija u sjeverozapadnoj Hrvatskoj ima oko 500 kuna manje po glavi stanovnika od hrvatskog prosjeka.
"Ondje je fiskalni kapacitet iz godine u godinu sve manji što pokazuje da se porezni sustav mora popraviti", rekao je Lesar.
Sabor je, prekinuvši raspravu o revizijskim izvješćima, otvorio raspravu o Vladinom prijedlogu zakona o tajnosti podataka.