ZAGREB, 14. veljače 2007. (Hina) - Pregled događaja do 12.30 sati.

BANGALORE - Hrvatska tenisačica Jelena Kostaniž-Tošić plasirala se u četvrtfinale 175.000 dolara vrijednog WTA turnira u indijskom Bangaloreu. Kostanić-Tošić je u 2. kolu svladala Slovakinju Dominiku Cibulkovu sa 6-4, 6-1.

AARE - Švicarski skijaš Daniel Albrecht vodeći je nakon prve veleslalomske vožnje na Svjetskom prvenstvu u švedskom Aareu. Albrecht, svjetski prvak u kombinaciji, je prvu vožnju svladao za 1:09,44 minuta, sedam stotinki je zaostao drugi Kanađanin Francouis Bourque, a 10 treći Švicarac Marc Berthod. U prvoj vožnji nastupila su i trojica hrvatskih skijaša, Natko Zrnčić-Dim je sa 4,16 sekundi zaostatka 44., Danko Marinelli sa 4,20 46., dok je Dalibor Šamšal odustao.

ARE - Austrijanka Nicole Hosp osvojila je zlatnu medalju u veleslalomu na svjetskom prvenstvu u švedskom Areu, dok je hrvatska skijašica Ana Jelušić osvojila 34. mjesto. Austrijanka je do pobjede došla izvrsnom drugom vožnjom nakon što je u prvom "laufu" bila peta. Druga je bila Šveđanka Maria Pietilae-Holmner, dok je treće mjesto pripalo Talijanki Denise Karbon. Vodeća nakon prve vožnje Amerikanka Julia Mancuso nije izdržala pritisak i na kraju je završila na petom mjestu odvozivši tek 18.

vrijeme druge vožnje. Svjetska prvakinja u kombinaciji, spustu i superveleslalomu, Šveđanka Anja Parson u prvoj vožnji je bila sedma, a u drugom nastupu je riskantnom vožnjom pokušala doći do četvrtog zlata ali nije završila utrku.

U veleslalomu su nastupile i dvije hrvatske skijašice. Ana Jelušić je zauzela 34. mjesto sa 5 sekundi i 62 stotinke zaostatka, dok Sofija Novoselić nije završila drugu vožnju.

NEW YORK - Rezultati utakmica profesionalne američke košarkaške NBA lige:

Miami - Portland 104-85

New Jersey - San Antonio 82-107

Milwaukee - Dallas 93-99

Memphis - NO/Oklahoma City 108-104

Houston - Sacramento 109-104 (produžetak)

Chicago - Toronto 111-112

LA Lakers - New York 106-107

NEW YORK - Rezultati utakmica profesionalne kanadsko-američke lige u hokeju na ledu, NHL:

Boston - Edmonton 3-0

Carolina - Los Angeles 2-1

Tampa Bay - Phoenix 5-3

Montreal - Florida 0-1

Toronto - NY Islanders 2-3 (kazneni udarci)

St. Louis - San Jose 5-6

Colorado - Anaheim 2-0

Calgary - Atlanta 4-1