Optužujući Ivekovića za neodgovorno manipuliranje radnicima i lažna obećanja, Avberšek je ustvrdila da bi podjela sustava na zdravstveni i nezdravstveni sektor donijela veliko zlo, pogotovo za oko 15.000 nezdravstvenih radnika.
Iveković se zalaže za outsourcing, tj. izdvajanje nezdravstvenog osoblja iz sustava, koje bi potom završilo u privatiziranim servisima a nakon toga, kako pokazuju dosadašnja iskustva, polovica njih na burzi rada, tvrdi Avberšek.
Kada je bivši direktor Hrvatskog zavoda za zdravstveno osiguranje Stjepan Turek izjavio da će se zdravstvo oporaviti ako nezdravstveno osoblje ode u outsourcing Iveković je šutio, a umjesto da se usprotivi takvim pogubnim inicijativama, on potiče podjelu među 65.000 zaposlenih u sustavu.
Avberšek je optužila Ivekovića i za laži, jer je ustvrdio da njezin sindikat nije ništa učinio za nezdravstvene radnike, kojima je bivša Vlada uredbom smanjila plaće do 30 posto.
Vlada je to učinila protiv naše volje, a problem njihovih plaća ne može biti riješen izvan konteksta plaća u javnim i državnim službama. Naš sindikat će pokušati to riješiti u sklopu nedavno osnovanog Povjerenstva za izradu zakona o plaćama u javnim službama, rekla je Avberšek.
Predsjednica Samostalnog sindikata zdravstva i socijalne skrbi također je kritizirala predsjednika Hrvatskog školskog sindikata Preporod Željka Stipića zbog njegovih izjava protiv povećanja liječničkih plaća.
Točno je da će, u sklopu šest postotnog povećanja plaća u javnim službama, liječnicima više porasti plaće nego učiteljima, no to je stoga jer liječnici imaju veće koeficijente od učitelja, što je razumljivo s obzirom na njihovu naobrazbu i način rada, ističe Avberšek.
Neki ljudi u sindikatima su dirigirani jer nastoje umanjiti i obezvrijediti sve što drugi sindikati uspiju izboriti za svoje članstvo, a time žele uništiti sindikalni pokret, zaključila je Avberšek.