"Zatim, ono što je već pokrenuto prilikom posljednjeg razgovora s premijerom Vojislavom Koštunicom - razmjerno zapošljavanje Hrvata u institucijama države Srbije, prvenstveno tu mislim na MUP, sud, carinu, poštu, školske institucije. Tu je i jedan poseban segment koji je reguliran Zakonom o pravima i slobodama nacionalnih manjina, a koji je u ingerenciji Hrvatskog nacionalnog vijeća - školstvo na hrvatskom jeziku, hrvatska gimnazija, hrvatsko kazalište, radio i TV. Naročito je važno, u okviru državnog programa Radio televizije Vojvodine dobivanje statusa koji odgovara našoj brojnosti. Jer, ne treba zaboraviti da smo mi po veličini druga manjina u Vojvodini, a u ovom trenutku na razini pokrajine imamo program od pola sata, i to svakog drugog tjedna. Znači, i u oblasti informiranja ima mnogo toga za uraditi. Sve to želimo samo u skladu sa sporazumom koji je potpisala ova država, ništa više od toga", kaže Kuntić.
Kuntić protekle parlamentarne izbore ocjenjuje kao "prekretnicu za Srbiju", koja će za duže razdoblje odrediti smjer u kojem će Srbija ići, te dodaje da mu je drago "što su reformsko-demokratski orijentirane stranke pobijedile i što će jasno definiranim kursom ka Europi konačno ovu državu povući tamo gdje joj je i mjesto, a to je u zajednici s Rumunjskom, Bugarskom, Mađarskom i ostalim susjednim državama u Europskoj uniji".
Kao stranka, DSHV je - u dogovoru s Demokratskom strankom predsjednika Borisa Tadića, na čijoj je izbornoj listi bio Kuntić - preuzeo obvezu da za izbore animira hrvatsko pučanstvo u Podunavlju, Somboru i općini Subotica, što je ispunjeno čak iznad očekivanja.
"Na osnovu toga dogovoreno je da dobijemo mjesto zastupnika, a očekujemo i jedno mjesto zamjenika ministra, pomoćnika, ili savjetnika u okviru ministarstava koje bude dobio DS", kaže Kuntić, dodajući da će "to svakako biti povijesni čin, jer će prvi puta Hrvati iz hrvatske manjinske zajednice u izvršnoj vlasti države imati svoga predstavnika".