Na novinarski upit o kakvim je prijetnjama i ucjenama riječ, Škare-Ožbolt je kazala da telefonski prima "vrlo suptilne prijetnje" u kojima ju netko nepoznat "slatkim glasom pita o djeci ili suprugu". Kazala je da su pritisci bili najveći kad je izišla iz vladajuće koalicije.
Izrazila je zabrinutost, kako je rekla, nesnošljivošću predsjednika Vlade Ive Sanadera prema iznesenim činjenicama, optuživši ga za položaj Hrvatske na ljestvici zemalja po ekonomskim slobodama.
Kazala je da Vlada nije provela nijednu reformu, da se nedovoljno bori protiv korupcije, da iznozemni i domaći ulagači negoduju zbog zamršena posutpka javne nabave.
Iznijela je podatke da se u Srbiji dvostruko više ulaže nego u Hrvatskoj, da su tamo manji porezi i stopa rasta je šest posto, a u Hrvatskoj manja od pet. Kazala je da su ti podatci "alarmantni" te da Hrvatska može izgubiti položaj regionalnog predvodnika.
Škare-Ožbolt je navela da ju se napada kad iznese u javnost takve podatke, ustvrdivši da je i jučerašnji fizički napad na povjerenika DC za Požeško-slavonsku županiju Božidara Lujanca u kategoriji napada na DC i nju.
U današnjem priopćenju DC-a se podsjeća da je nakon lokalnih izbora 2005. Lujanac "javno inicirao razobličavanje političke trgovine HSP-a i Vlade Zeca s jedne te HSP-a i HDZ-a s druge strane, a te su stranke na ponovljenim izborima izgubile vlast i pokrenut je kazneni postupak protiv Zeca".
Dodaje se da je Lujanac "ozbiljnije prijetnje za svoj život i imovinu prvi put prijavio požeškoj Policijskoj postaji još 2005. i drugi put policiji u Pakracu iste godine". Zahtijeva se da državna tijela rasvijetle napad na Lujanca i krivca privedu pravdi.
Također se upozorava da zabrinjava to što vlast ne osuđuje taj događaj i navodi kako je "svejedno šuti li zbog političkog partnera u pričuvi ili zato što joj odgovara nasilje nad političkim suparnicima".
(Hina) xdsil yvkn