KAJAK/KANU SP: HORVATIČEK DRUGI U B FINALU

GAINSVILLE, 15. rujna (Hina) - Emanuel Horvatiček osvojio je drugo mjesto u B finalu discipline C-1 na 500 metara na Svjetskom prvenstvu u kajaku i kanuu na mirnim vodama u američkom Gainsvilleu.
GAINSVILLE, 15. rujna (Hina) - Emanuel Horvatiček osvojio je drugo mjesto u B finalu discipline C-1 na 500 metara na Svjetskom prvenstvu u kajaku i kanuu na mirnim vodama u američkom Gainsvilleu. #L# Horvatiček je osvojio drugo mjesto sa vremenom 1:52,419 minuta, a pobjednik utrke je bugarski reprezentativac Atanasov (1:51,158). Iako je loše startao i bio u zaostatku prvih 200 metara, Horvatiček je u drugom dijelu produžio zaveslaj i prestizao jednog po jednog konkurenta, te stigao do odličnog drugog mjesta. Nikica Ljubek i Dražen Funtak su u B finalu utrke kanua dvokleka osvojili 7. mjesto sa vremenom 1:46,460 minuta. (Hina) rš