KAJAK-KANU SP: LJUBEK I FUNTAK U B FINALU

GAINSVILLE, 12. rujna (Hina) - U polufinalnoj utrci na 1000 metara na Svjetskom prvenstvu u kajaku i kanuu na mirnim vodama u američkom Gainsvilleu hrvatska posada Nikica Ljubek i Dražen Funtak (C-2) osvojila je peto mjesto u svojoj svojoj skupini i nastupit će u B-finalu.
GAINSVILLE, 12. rujna (Hina) - U polufinalnoj utrci na 1000 metara na Svjetskom prvenstvu u kajaku i kanuu na mirnim vodama u američkom Gainsvilleu hrvatska posada Nikica Ljubek i Dražen Funtak (C-2) osvojila je peto mjesto u svojoj svojoj skupini i nastupit će u B- finalu. #L# U ovoj utrci voženoj na prilično valovitoj stazi naši nisu imali previše sreće, jer im se čamac napunio vodom, što je bitno smanjilo upravljivost, tako da su u posljednjih 250 metara izgubili sansu za osvajanje trećeg mjesta i plasmana u A finale. Mladen Bartolić i Dominik Rožić su osvajanjem posljednjeg mjesta u svojoj skupini kajaka dvosjeda, završili su nastupe u olimpijskim disciplinama i svoju će šansu za popravak tražiti u sutrašnjim izlučnim natjecanjima u sprinterskim disciplinama na 200 m. Sutra se voze polufinalne utrke na 500 m (Horvatiček C- 1; Ljubek/Funtak C-2),kao i A i B finala na 1000 m. (Hina) pp rš