SP KAJAK-KANU: HORVATIČEK DRUGI U B-FINALU NA 500 METARA

GAINSVILLE, 14. rujna (Hina) - U prijepodnevnom dijelu programa posljednjeg dana natjecanja na Svjetskom prvenstvu u kajaku i kanuu na mirnim vodama u američkom Gainsvilleu nastupile su dvije hrvatske posade, obje u B-finalima.
GAINSVILLE, 14. rujna (Hina) - U prijepodnevnom dijelu programa posljednjeg dana natjecanja na Svjetskom prvenstvu u kajaku i kanuu na mirnim vodama u američkom Gainsvilleu nastupile su dvije hrvatske posade, obje u B-finalima.#L# Emanuel Horvatiček je u B-finalu utrke kanua jednokleka na 500 metara zauzeo drugu poziciju s vremenom 1:52.419 iza bugarskog reprezentativca Atanasova (1:51.158). Nakon utrke naš je reprezentativac izjavio kako je iznenadio ostale, ali i samoga sebe. Iako je loše startao i bio u zaostatku nakon prvih 200 metara, u drugom dijelu je produžio zaveslaj i prestizao jednog po jednog konkurenta i stigao do drugog mjesta. Nikica Ljubek i Dražen Funtak su u B-finalu utrke kanua dvokleka na 500 metara zauzeli 7. mjesto s vremenom 1:46.460. U ovoj utrci je pobijedila slovačka posada Pales/Kubica (1:43.987). Još nas u poslijepodnevnom dijelu programa očekuju nastupi naših posada u B-finalima utrka na 200 metara, nakon čega će prvenstvo biti završeno. (Hina) zm