OSMERAC DRUGI, RAJLE NIJE NASTUPILA ZBOG BOLESTI

MUENCHEN, 22. lipnja (Hina) - Hrvatski osmerac osvojio je drugo mjestu u finalnoj utrci Svjetskog veslačkog kupa u Muenchenu. Pobjeda je pripala njemačkoj posadi.
MUENCHEN, 22. lipnja (Hina) - Hrvatski osmerac osvojio je drugo mjestu u finalnoj utrci Svjetskog veslačkog kupa u Muenchenu. Pobjeda je pripala njemačkoj posadi.#L# Danijel Bajlo, Hrvoje Marić, Tomislav Smoljanović, Damir Vučičić, Igor Francetić, Krešimir Čuljak, Igor Boraska, Branimir Vujević i kormilar Silvijo Petriško, izravni plasman u današnji finale izborili su u petak pobjedom u svojoj kvalifikacijskoj skupini. Hrvati su u finalu bili poravnati s Nijemcima u prvoj četvrtini staze. Do polovice utrke prednost Nijemaca iznosila je tek nešto više od sekunde i pol, što je jamčilo uzbudljivu završnicu. No, Hrvati nažalost nisu uspjeli ugroziti njemačko vodstvo, te su završili kao drugi. Iza njih su bili Britanci. Mirna Rajle-Brođanac bila je favorit za pobjedu u konkurenciji lakih samica. Taj status zaradila je uvjerljivim pobjedama u petak i subotu, u kvalifikacijama i polufinalu. No, zbog visoke temperature nije mogla nastupiti u današnjem finalu, što je iskoristila Nijemica Janet Raduenze, koja je slavila ispred Dankinje Jepsen. Hrvatski četverac bez kormilara pobijedio je u B finalu. Marko Dragičević, Ivan Jukić, Oliver Martinov i Petar Lovrić vodili su utrku od početka do kraja, postupno povećavajući vodstvo pred Britancima. U B finalu samaca Mario Vekić osvojio je treće mjesto, nakon što većinu utrke bio drugi i opasno prijetio pobjedniku Ukrajincu Pavlovskom. U finišu mu je ponestalo snage, pa ga je prestigao Finac Hasu. OSMERAC (A finale): 1. Njemačka 1 5:41.65 2. Hrvatska 5:44.71 3. V. Britanija 5:47.76 4. Češka 5:51.65 5. Egipat 5:56.10 6. Njemačka 2 5:56.35 ČETVERAC BEZ KORMILARA (B finale): 1. Hrvatska 6:19.71 2. V. Britanija 2 6:24.99 3. Poljska 3 6:25.94 SAMAC (B finale) 1. Volodimir Pavlovski (UKR) 7:13.95 2. Jaakko Hasu (FIN) 7:16.07 3. Mario Vekić (HRV) 7:16.83 4. Valerij Radzevič (BLR) 7:17.16 5. Jan Ziska (SLK) 7:17.97 6. Mikael Nilsson (ŠVE) 7:24.84 (Hina) im