SVJETSKI KUP: SKELINI PRVI, OSMERAC TREĆI

MILANO, 31. svibnja (Hina) - U prvoj regati Svjetskog kupa za veslače, koja je održana na milanskom jezeru Idroscalo, braća Skelin su osvojila prvo mjesto u utrci dvojaca bez kormilara.
MILANO, 31. svibnja (Hina) - U prvoj regati Svjetskog kupa za veslače, koja je održana na milanskom jezeru Idroscalo, braća Skelin su osvojila prvo mjesto u utrci dvojaca bez kormilara.#L# Utrku su poveli Talijani De Vita i Lari, iza njih su bili dvostruki svjetski prvaci Britanci Cracknell i Pinsent, a Siniša i Nikša Skelin na trećem mjestu. Na polovici staze naš je dvojac prestigao Britance i počeo prijetiti Talijanima. De Vita i Lari su držali vodstvo sve do posljednjih 500 metara. Tada su braća Skelin pojačali ritam, te su prestigli Talijane i došli do pobjede. Još je jedna hrvatska posada nastupila u A finalu, osmerac u sastavu Francetić, Marić, Smoljanović, Vučičić, Bajlo, Čuljak, Boraska, Vujević i kormilar Petriško. Naši su veslači prvu polovicu staze proveli na trećem mjestu, iza Nijemaca i Talijana. Na polovici su pojačali ritam i uspjeli su preteći Talijane. Naši su držali drugo mjesto do samog finiša utrke, izgubivši ga tek u posljednjim zaveslajima. Na kraju prvo su mjesto osvojili Nijemci, drugo Talijani, a Hrvati treće. DVOJAC BEZ: 1. Siniša i Nikša Skelin (Hrv) 6:20.73 2. Giuseppe De Vita/Dario Lari (Ita) 6:24.30 3. James Craknell/Matthew Pinsent (VB) 6:24.41 4. Ramon Di Clemente/Donovan Cech (JAR) 6:26.78 5. Jason Read/Bryan Volpenhein (SAD) 6:30.71 6. Đorđe Višacki/Nikola Stojić (SiCG) 6:32.58 OSMERAC: 1. Njemačka 5:26.03 2. Italija 1 5:28.46 3. Hrvatska 5:28.65 4. Rumunjska 5:31.49 5. Češka 5:35.23 6. Francuska 5:35.30 (Hina) im