NBA: PARKER ODLUČIO TREĆU UTAKMICU

EAST RUTHERFORD, 9. lipnja (Hina) - U trećem susretu finala NBA lige košarkaši San Antonio Spursa su svladali u gostima New Jersey Netse 84:79. U seriji na četiri pobjede San Antonio vodi 2:1, a sljedeće dvije utakmice igraju se također u dvorani Netsa.
EAST RUTHERFORD, 9. lipnja (Hina) - U trećem susretu finala NBA lige košarkaši San Antonio Spursa su svladali u gostima New Jersey Netse 84:79. U seriji na četiri pobjede San Antonio vodi 2:1, a sljedeće dvije utakmice igraju se također u dvorani Netsa. #L# Teksašani su tako brzo vratili prednost domaćeg terena, izgubljenu porazom u drugoj utakmici, a najveće zasluge za to ima Francuz Tony Parker (26) koji je sa 11 koševa u zadnjoj četvrtini bio prevaga. Tim Duncan je također dao iznimni doprinos u 21 poenu, 16 skokova i 7 asistencija, dok su Manu Ginobili, David Robinson i Malik Rose pridonijeli pobjedi sa po osam poena u tvrdoj utakmici. Spursi su u zadnju četvrtinu ušli sa "minusom" 54:57, a onda su u završnici zahvaljujući Parkeru dobili taj period sa 30:22 za konačnih "plus pet". Kenyon Martin je sa 23 poena i 11 skokova bio prvo ime Netsa, koji su sinoć imali svega 37 posto šuta i čak 20 izgubljenih lopti. Kerry Kittles je bio odličan sa 21 poenom, a razlog poraza Netsi mogu tražiti u igri svoje prve zvijezde Jasona Kidda koji je ubilježio svega 12 koševa. (Hina) rš