NBA: MAVSI I BEZ NOWITKOG DO POBJEDE U SAN ANTONIU

SAN ANTONIO, 28. svibnja (Hina) - U petom finalnom susretu Zapadne konferencije NBA lige košarkaši Dallas Mavericksa svladali su u gostima San Antonio Spurse 103:91. U seriji na četiri pobjede San Antonio vodi 3:2, a sljedeća utakmica igra se u Dallasu.
SAN ANTONIO, 28. svibnja (Hina) - U petom finalnom susretu Zapadne konferencije NBA lige košarkaši Dallas Mavericksa svladali su u gostima San Antonio Spurse 103:91. U seriji na četiri pobjede San Antonio vodi 3:2, a sljedeća utakmica igra se u Dallasu.#L# Dallas je napravio pravi podvig jer su opet igrali bez prve zvijezde Dirka Nowitzkog, a gubili su čak sa 19 razlike u prvom poluvremenu. Pred kraj dvoboja proradio je šut Mavsima, pa su Michael Finley (31), Nick van Exel (21) i Steve Nash u zadnjih 19 minuta utakmice Spursima napravili seriju 50:21. "Još nismo spremni za kraj. Ovo je bila sjajna sezona i zašto je ne napraviti još boljom. Pobijedit ćemo ih još dva puta", samouvjereno je govorio najbolji igrač dvoboja Finley, mada je tradicija protiv Dallasa, jer je samo sedam momčadi u povijesti NBA doigravanja okrenulo 1:3. Tim Duncan (23, 15 skokova), Stephen Jackson (20) i ostali igrači San Antonia propustili su ogromnu priliku za finale, imali su +19 u prvom poluvremenu, pa 70:53 na 19 minuta prije kraja i sve su izgubili jer se nisu snašli kada su Mavsi primijenili zonsku obranu. U zadnjoj četvrtini Spursi su promašili 14 od 17 lopti prema košu. "Ne možete pobijediti ako dobro odigrate samo jednu četvrtinu i to prvu. Oni su jako talentirani, čak i opasniji sada kada nemaju Nowitzkog", kazao je David Robinson. (Hina) rš