NBA: "ZABORAVLJENI" KERR ODVEO SPURSE U FINALE

DALLAS, 30. svibnja (Hina) - Košarkaši San Antonio Spursa plasirali su se u veliko finale NBA lige nakon što su u šestoj utakmici finala Zapada u gostima svladali Dallas Maverickse 90:78. San Antonio je pobjednik serije sa omjerom 4:2, a u finalu će biti domaćin prve utakmice protiv prvaka Istoka New Jersey Netsa.
DALLAS, 30. svibnja (Hina) - Košarkaši San Antonio Spursa plasirali su se u veliko finale NBA lige nakon što su u šestoj utakmici finala Zapada u gostima svladali Dallas Maverickse 90:78. San Antonio je pobjednik serije sa omjerom 4:2, a u finalu će biti domaćin prve utakmice protiv prvaka Istoka New Jersey Netsa. #L# Začudo, čovjek koji je odveo Spurse u finale bio je pomalo zaboravljeni veteran Steve Kerr, koji je do sinoć u playoffu dobio ravno tri minute, a sinoć je dobio šansu koju je fantastično iskoristio. Naime, Spursi su gubili sa 13 razlike na početku zadnje četvrtine, pa je u očaju trener Greg Popovich potražio izlaz na klupi, uvevši poznatog šutera trica Kerra. On je napravio preokret sa svojih 12 poena u zadnjoj četvrtini - sve sa tricama, pokrenuvši nevjerovatnu seriju Spursa od 23:0, nakon čega se Dallas nije vratio. "Ovo je svakako jedna od najvećih večeri moje karijere. Ja ipak imam 37 godina i pitanje je hoću li ovako nešto moći ponoviti. Cijelu godinu sam razmišljao na pravi način - nije važno koliko dajem i koliko igram, nešto dobroga se mora dogoditi. Ispalo je da sam odlučio pobjednika u šestoj utakmici finala Zapada", presretan je bio Kerr, koji vjerovatno ne bi ni igrao da sjajni Francuz Tony Parker nije pred kraj malaksao zbog stomačnih tegoba. Stephen Jackson (24) i Tim Duncan (18, 11 skokova) su ugradili svoj doprinos u pobjedu, dok su Nick Van Exel (19), Walt Williams (17) i Raef LaFrentz (12, 12 skokova) bili najbolji kod Dallasa, u čijim se redovima jako osjetio izostanak Dirka Nowitzkog koji zbog ozljede koljena nije igrao na zadnje tri utakmice. (Hina) rš