MALENICA 24. U TROSTAVU, JAMBREK 23. U MALOKALIBARSKOM PIŠTOLJU

ZAGREB, 6. lipnja (Hina) - Čeh Thomas Jerabek osvojio je prvo mjesto u disciplini malokalibarska puška 50 m ležeći stav na Svjetskom kupu u Zagrebu.
ZAGREB, 6. lipnja (Hina) - Čeh Thomas Jerabek osvojio je prvo mjesto u disciplini malokalibarska puška 50 m ležeći stav na Svjetskom kupu u Zagrebu.#L# Jerabek je prvo mjesto i vizu za Olimpijske igre u Ateni osigurao rezultatom 701,7. Drugi je bio Andrej Ananijev iz Rusije sa 700,8 krugova, a treći Bong Duk Park iz Koreje s 700,4 kruga. U ovoj disciplini Hrvatska nije imala predstavnika. Danas, petog dana natjecanja na Svjetskom kupu, odnosno prvog malokalibarskim oružjem, medalje su podijeljene u još dvije discipline - 50 metara ženska puška trostav, te 25 metara pištolj za žene. U disciplini malokalibarska puška 50 metara trostav najbolja je bila Amerikanka Jamie Beyerle s ukupnih 679,7 krugova. Time je osigurala nastup na Olimpijadi u Ateni. Iza nje sa 678,6 krugova bila je Čehinja Lucija Valova, dok je treće mjesto s ukupnih 675,9 krugova zauzela Barbara Lechner iz Njemačke. Najbolja Hrvatica bila je Mladenka Malenica na 24. mjestu (572). Na 54. mjestu je bila Suzana Cimbal (562), dok je Snježana Pejčić osvojila 60. mjesto s 557 krugova. Žene su pucale i na 25 metara malokalibarski pištolj. U ovoj je disciplini dominirala Bugarka Marija Grozdeva s ostvarenih 687,4 kruga, odnosno olimpijskom normom. Iza nje je bila Španjolka Maria Pilar Fernandez (682,9), a treće je mjesto pripalo Japanki Yukari Konishi (682,7). Naša najbolja reprezentativka u ovoj disciplini bila je Tamara Jambrek. Premda je ostvarila jedan od najboljih rezultata u brzom gađanju, precizni dio nije bio tako dobar, te je s ukupnih 575 krugova završila na 23. mjestu. (Hina) im