SKV: SPORT U 21 SAT

ZAGREB, 5. lipnja (Hina) -ZAGREB - Četvrtoga dana natjecanja na Svjetskom kupu u streljaštvu koje se održava u Zagrebu održana su finala u disciplini zračni pištolj u muškoj i ženskoj konkurenciji. U ženskoj konkurenciji pobijedila je kineskinja Tao Li s ukupnim rezultatom 485,8 krugova. Drugo i treće mjesto zauzele su Ruskinje Olga Kuznjecova s 485,2 i Natalija Ahmertdinova s 484,6 krugova. Mirela Skoko-Čelić osvojila je 29. mjesto s kvalifikacijskim rezultatom od 378 krugova, dok su Vlatka Pervan sa 373, te Mira Marović sa 366 krugova ostale u "zlatnoj sredini". U disciplini ženski zračni pištolj ukupno je nastupilo 115 natjecateljica. Rezultatom od 687,2 kruga Kinez Yifu Wang osvojio je prvo mjesto u disciplini zračni pištolj za muškarce. Odmah iza njega bio je njegov sunarodnjak Zongliang Tan s ukupno 684,4 kruga, a treće je mjesto pripalo Bjelorusu Juriju Duhapolau. Hrvatski reprezentativci i danas su bili u okvirima svojih mogućnosti i na razini dosadašnjih rezultata. Vlado Cindrić, pogodivši 571 krug, je u konkurenciji od 123 natjecatelja zauzeo 43. mjesto, Renato Kunac zauzeo je 54. mjesto sa 566 krugova, Anto Majdandžić je bio 84. sa 558 krugova, a Robert Sviben 87. sa 556 krugova. Danas je završeno natjecanje i u disciplini 10 m pokretne mete, u
ZAGREB, 5. lipnja (Hina) - ZAGREB - Četvrtoga dana natjecanja na Svjetskom kupu u streljaštvu koje se održava u Zagrebu održana su finala u disciplini zračni pištolj u muškoj i ženskoj konkurenciji. U ženskoj konkurenciji pobijedila je kineskinja Tao Li s ukupnim rezultatom 485,8 krugova. Drugo i treće mjesto zauzele su Ruskinje Olga Kuznjecova s 485,2 i Natalija Ahmertdinova s 484,6 krugova. Mirela Skoko-Čelić osvojila je 29. mjesto s kvalifikacijskim rezultatom od 378 krugova, dok su Vlatka Pervan sa 373, te Mira Marović sa 366 krugova ostale u "zlatnoj sredini". U disciplini ženski zračni pištolj ukupno je nastupilo 115 natjecateljica. Rezultatom od 687,2 kruga Kinez Yifu Wang osvojio je prvo mjesto u disciplini zračni pištolj za muškarce. Odmah iza njega bio je njegov sunarodnjak Zongliang Tan s ukupno 684,4 kruga, a treće je mjesto pripalo Bjelorusu Juriju Duhapolau. Hrvatski reprezentativci i danas su bili u okvirima svojih mogućnosti i na razini dosadašnjih rezultata. Vlado Cindrić, pogodivši 571 krug, je u konkurenciji od 123 natjecatelja zauzeo 43. mjesto, Renato Kunac zauzeo je 54. mjesto sa 566 krugova, Anto Majdandžić je bio 84. sa 558 krugova, a Robert Sviben 87. sa 556 krugova. Danas je završeno natjecanje i u disciplini 10 m pokretne mete, u kojoj Hrvatska nema svojih predstavnika. Najbolji je bio Nijemac Manfred Krutzer s ukupno ostvarenim rezltataom 687,5 krugova. Drugo je mjesto osvojio Kinez Li Jie s 681,8 krugova, dok je treće mjesto pripalo Michaelu Jakositsu iz Njemačke s ostvarenih 680,9 krugova. Nakon današnjeg dana ukupno je okončano pet disciplina Svjetskog kupa, s kojima je ujedno zaključeno natjecanje u zračnim disciplinama. Sutra započinju natjecanja na streljani Vrapčanski Potok i u disciplinama malokralibarskog oružja. LA VALETTA - Izaslanstvo Organizacijskog odbora za isticanje kandidature Grada Rijeke za organizacijU Mediteranskih igara 2009. godine, u sastavu Luciano Sušanj i Zlatko Mateša, boravilo je proteklih dana na Malti gdje se održavaju Europske igre malih zemalja. Europske su to zemlje sa ispod milijun stanovnika, a na igrama sudjeluje 8 zemalja sa 1200 natjecatelja. Tijekom četvrtka Mateša i Sušanj sastali su se sa predsjednicima Olimpijskih odbora Malte i Andore, a razgovarali su i s predstavnicima ostalih zemalja sudionica. Tom prigodom su ih upoznali s tijekom priprema Grada Rijeke za dobivanje organizacije Mediteranskih igara, a bili su gosti i na malteškoj televiziji u posebnoj emisiji posvećenoj kandidaturi Grada Rijeke. Radni četvrtak završio je multimedijalnom prezentacijom hrvatskog izaslanstva priređenom za sve predsjednike olimpijskih odbora i članove izaslanstava zemalja sudionica, a za petak je planiran sastanak s ministrom sporta Malte. Lobiranje za Rijeku u punom je jeku jer se o domaćinu 16. Mediteranskih igara odlučuje 18. listopada ove godine u španjolskoj Almeriji. BERLIN - Hrvatski nogometni reprezentativac Niko Kovač sljedeće sezone ponovno će igrati u dresu berlinske Herthe nakon sedam godina lutanja Bundesligom. "Oba kluba i sam igrač dogovorili su se oko transfera", rekao je predsjednik dosadašnjeg Kovačeva kluba, Bayerna Karl-Heinz Rummenigge. Očekuje se da će stariji brat Kovač s Herthom potpisati dvogodišnji ugovor. Niko Kovač branio je boje Herthe od 1991. do 1996. godine, da bi zatim prešao u Bayer iz Leverkusena, pa u Hamburger SV, a u ljeto 2001. godine postao je član Bayerna. MANAMA - Hrvatski nogometni stručnjak Srećko Juričić novi je izbornik reprezentacije Katara. Juričić je s Katarskim nogometnim savezom potpisao dvogodišnji ugovor po kojemu će mjesečno zarađivati 10.000 dolara, a na mjesto izbornika stupit će 1. srpnja. Juričić je do sada bio trener saudijskog kluba Al Ahlija. PARIZ - U finalu ženskog turnira drugog teniskog "Grand Slama" sezone, Roland Garrosa u subotu će u Parizu igrati dvije Belgijanke, druga nositeljica Kim Clijsters i četvrta nositeljica Justine Henin-Hardenne. Clijsters je u prvom polufinalu sa 7-5, 6-1 nadigrala Ruskinju Nadiju Petrovu za sati 10 minuta, dok je potom Henin-Hardenne izbacila prvu nositeljicu i braniteljicu naslova, Amerikanku Serenu Williams sa 6-2, 3-6, 7-5 za dva sata i 20 minuta igre. SOFIJA - Bugarski nogometni reprezentativci po prvi su puta uskraćeni uživanja u seksu otkad ih vodi izbornik Plamen Markov. Markov je zabranio posjete supruga i djevojaka igračima u kampu Bojana u kojem se pripremaju za subotnju kvalifikacijsku utakmicu protiv Belgije. Ovakav potez neugodno je iznenadio bugarske nogometaše, koji ističu kako je ovo prvi puta da je izbornik posegnuo za ovakvom zabranom. Bugari su odlično započeli kvalifikacije za EP 2004., pobijedivši Belgiju i Hrvatsku, te su nakon tri kola imali stopostotan učinak. No, pobjednička atmosfera nestala je nakon što su odigrali 0:0 na gostovanju kod Estonaca. Stoga je izbornik Markov utakmicu protiv Belgije označio ključnom za osvajanje prvog mjesta i direktan plasman na EP u Portugalu. TORINO - Po svemu sudeći početkom kolovoza u New Yorku će se odigrati talijanski nogometni Superkup u kojem će se sastati prvak Juventus i pobjednik Kupa, AC Milano. Bit će to repriza finalnog ogleda Lige prvaka u kojoj su "milanezi" nakon boljeg izvođenja jedanaesteraca slavili sa 3:2. Prošle sezone talijanski Superkup je igran u Tripoliju. "U Americi postoji veliki interes za tu utakmicu. Po svemu sudeći igrat će se u New Yorku," najavio je predsjednik Lige, ujedno i dopredsjednik Milana, Adriano Galliani. TOKIO - Bivši i aktualni europski nogometni prvaci, madridski Real i Milan početkom kolovoza će odigrati prijateljske dvoboje protiv japanskih klubova. Real bi trebao 5. kolovoza igrati protiv FC Tokyja na Nacionalnom stadionu u Tokiju, dok bi Milan dan poslije trebao igrati protiv Kashima Antlersa na istom stadionu. MADRID - Kandidat za novog predsjednika španjolskog nogometnog diva Barcelone Joan Laporta potvrdio je da pregovara o dovođenju Beckhama na Camp Nou, te je također objavio kako je u klub već doveo turskog reprezentativnog vratara Rustua. "Ne mogu demantirati vijest da sam u pregovorima oko dovođenja Davida Beckhama u Barcelonu. Radi se o igraču svjetske klase i neće ga biti lako dovesti, jer u borbu za njegovim uslugama uključilo se još nekoliko klubova", izjavio je Laporta, jedan od šest službenih kandidata za mjesto predsjednika Barcelone. Što se Rustua tiče, Laporta je bio potpuno otvoren: "S Rustuom smo potpisali ugovor i on će postati član Barcelone ukoliko ja budem izabran za predsjednika". Predsjednički izbori u FC Barceloni održat će se 15. lipnja. PARIZ - Najbogatiji svjetski klub Manchester United čini sve kako bi u svoje redove doveo veznjaka PSG-a Brazilca Ronaldinha. U srijedu se izvršni direktor Manchestera Peter Kenyon sastao sa Ronaldinhovim bratom Robertom Assisem, s kojim je razgovarao o uvjetima prelaska. Manchester United je, prema pisanju britanskih medija, spreman ponuditi PSG-u 25 milijuna eura za Ronaldinha. No, predsjednik PSG-a Francis Graille nije voljan odreći se Brazilca i nudi mu povećanje plaće, koja sada iznosi oko 110.000 eura mjesečno. Ronaldinho, koji je u PSG stigao 2001. iz Gremia, vrlo je sklon prelasku u Manchester United, što potvrđuju njegove nedavne izjave u kojima ističe kako bi dolazak na Old Trafford bilo ostvarenje snova. Ukoliko bi uspjeli angažirati Ronaldinha, Manchester će vjerojatno prodati Argentinca Juana Sebastiana Verona, kojeg su prije dvije godine platili 50 milijuna eura. (Hina) zm