SP SKIJAŠKO TRČANJE: ELOFFSONU ZLATO, KLOBUČAR 66.

VAL DI FIEMME, 23. veljače (Hina) - Hrvatski skijaš-trkač Denis Klobučar zauzeo je 66. mjesto u utrci skiatlona na Svjetskom nordijskom prvenstvu u Val di Fiemmeu.
VAL DI FIEMME, 23. veljače (Hina) - Hrvatski skijaš-trkač Denis Klobučar zauzeo je 66. mjesto u utrci skiatlona na Svjetskom nordijskom prvenstvu u Val di Fiemmeu. #L# Klobučar je utrci na 20 kilometara - 10 kilometara klasično i 10 kilometara slobodnim načinom - zaostao 7:50 minuta za pobjednikom Šveđaninom Perom Elofssonom. Ostala dvojica hrvatkih nordijaca Damir Jučević i Alen Abramović nisu stazu prešli u dopuštenom vremenu, pa nisu ušli u plasman. Elofsson je slavio u vremenu od 47 minuta i 42.3 sekunde, srebro je u fotofinišu dohvatio Norvežanin Tore Ruud Hofstad, dok je Šveđanin Joergen Brink brončani. 1. Per Elofsson (Šve) 47:42,3 2. Tore Ruud Hofstad (Nor) + 0,3 3. Joergen Brink (Šve) 0,4 4. Markus Hasler (Lih) 0,5 5. Axel Teichmann (Njem) 0,6 6. Martin Koukal (Češ) 0,9 7. Mathias Fredriksson (Šve) 1,5 8. Freddy Schwienbacher (Ita) 3,0 9. Pietro Piller Cottrer (Ita) 4,1 10. Jaak Mae (Ita) 4,6 66. DENIS KLOBUČAR (HRVATSKA) +7:50 min. (Hina) rš