SP NORDIJSKO: NORVEŽANKA SKARI POBJEDNICA NA 15 KILOMETARA

VAL DI FIEMME, 18. veljače (Hina/AFP) - Norvežanka Bente Skari osvojila je naslov svjetske prvakinje u skijaškom trčanju pobijedivši u utrci na 15 kilometara klasičnom načinom na SP-u u talijanskom Val di Fiemmeu.
VAL DI FIEMME, 18. veljače (Hina/AFP) - Norvežanka Bente Skari osvojila je naslov svjetske prvakinje u skijaškom trčanju pobijedivši u utrci na 15 kilometara klasičnom načinom na SP-u u talijanskom Val di Fiemmeu.#L# Bente Skari (30) je stazu prošla za 39:40.9 minuta, 12 sekundi je zaostala srebrna Estonka Kristina Smigun, a 55.8 sekundi brončana Ruskinja Olga Savialova. Skari je do zlata došla sredinom utrke, kada je prošla tada vodeću Smiun. Po prvi puta u povijesti SP-a utrka na 15 kilometara je imala skupini start. 1. Bente Skari (Nor) 39:40,9 min. 2. Kristina Smigun (Est) + 12,8 sek. 3. Olga Savialova (Rus) + 55,8 4. Hilde Pedersen (Nor) + 1:21,8 min; 5. Jenny Olsson (Šve) + 1:31,2; 6. Riikka Sirvio (Fin) + 1:35,4; 7. Annemarie Viljanmaa (Fin) + 1:43,8; 8. Petra Majdič (Slo) + 1:46,6; 9. Manuela Henkel (Njem) + 1:48,0; 10. Elin Ek (Šve) + 1:56,8. (Hina) rš