SP SKIJAŠKO TRČANJE: ZLATO ZA ALSGAARDA

VAL DI FIEMME, 19. veljače (Hina/dpa) - Norvežanin Thomas Alsgaard osvojio je naslov svjetskog prvaka u utrci na 30 kilometara skijaškog trčanja na SP-u u talijanskom Val di Fiemme.
VAL DI FIEMME, 19. veljače (Hina/dpa) - Norvežanin Thomas Alsgaard osvojio je naslov svjetskog prvaka u utrci na 30 kilometara skijaškog trčanja na SP-u u talijanskom Val di Fiemme. #L# Alsgaard je osvojio zlato u vremenu 1 sat, 12 minuta i 29.3 sekunda, te je tako dodao još jedan naslov tituli na 15 kilometara koju je uzeo na SP 1999. I preostale medalje pripale su Norvežanima Andersu Aucklandu i Frodeu Estilu, koji su u dramatičnom finišu zaostali samo 0.6, odnosno 1.1 sekundu za pobjednikom. Branitelj naslova Estonac Andrus Veerpalu bio je četvrti. 1. Thomas Alsgaard (Nor) 1:12:29,3 sati 2. Anders Aukland (Nor) + 0,6 Sek. 3. Frode Estil (Nor) + 1,1 4. Andrus Veerpalu (Est) + 1,9; 5. Andreas Schlutter (Njem) + 2,8; 6. Jens Filbrich (Njem) + 5,5; 7. Joergen Brink (Šve) + 9,4; 8. Odd- Bjoern Hjelmeset (Nor) + 10,2; 9. Mathias Frederiksson (Saudijska Arabija) + 11,3; 10. Reto Burgermeister (Švi) + 12,7. (Hina) rš