Spust Val Gardena: Rezultati

VAL GARDENA, 18. prosinca (Hina) - Njemački skijaš Max Rauffersenzacionalni je pobjednik spusta za Svjetski kup u talijanskoj ValGardeni.
VAL GARDENA, 18. prosinca (Hina) - Njemački skijaš Max Rauffer senzacionalni je pobjednik spusta za Svjetski kup u talijanskoj Val Gardeni.

Raufer je nakon 13 godina prvi Nijemac koji je pobijedio na jednoj utrci Svjetskog kupa, a 32-godišnji skijaš iz Bavarske dosad je damo jednom bio na postolju, sa trećim mjestom iz spusta u Kvitfjellu 2000.

Drugo mjesto je osvojio Švicarac Juerg Gruenenfelder sa zaostatkom od pet stotinki, dok je treći bio Austrijanac Johann Gruegger sa 13 stotinki sporijim vremenom.

Vodeći u Svjetskom kupu Amerikanac Bode Miller bio je tek 14. sa 1.26 sekundi zaostatka, dok je branitelj naslova pobjednika Svjetskog kupa Hermann Maier utrku završio tek kao 37.

Utrka u Val Gardeni pamtit će se i po jelenu, koji se u jednom trenutku našao na stazi, pa je uslijedio veći prekid dok ga redari nisu uhvatili.