Spust Val Gardena: Raufer senzacionalni pobjednik

VAL GARDENA, 18. prosinca 2004. (Hina/DPA) - Njemački skijaš MaxRauffer senzacionalni je pobjednik spusta za Svjetski kup utalijanskoj Val Gardeni.
VAL GARDENA, 18. prosinca 2004. (Hina/DPA) - Njemački skijaš Max Rauffer senzacionalni je pobjednik spusta za Svjetski kup u talijanskoj Val Gardeni.

Raufer je nakon 13 godina prvi Nijemac koji je pobijedio na jednoj utrci Svjetskog kupa, a 32-godišnji skijaš iz Bavarske dosad je damo jednom bio na postolju, sa trećim mjestom iz spusta u Kvitfjellu 2000.

Drugo mjesto je osvojio Švicarac Juerg Gruenenfelder sa zaostatkom od pet stotinki, dok je treći bio Austrijanac Johann Gruegger sa 13 stotinki sporijim vremenom.

Vodeći u Svjetskom kupu Amerikanac Bode Miller bio je tek 14. sa 1.26 sekundi zaostatka, dok je branitelj naslova pobjednika Svjetskog kupa Hermann Maier utrku završio tek kao 37.

Utrka u Val Gardeni pamtit će se i po jelenu, koji se u jednom trenutku našao na stazi, pa je uslijedio veći prekid dok ga redari nisu uhvatili.

Rezultati:

1. Max Rauffer (Njem) 1:59,59 minuta; 2. Joerg Grünenfelder (Švi) + 0,05 sek; 3. Johann Grugger (Aut) + 0,13; 4. Fritz Strobl (Aut) + 0,44; 5. Kjetil Andre Aamodt (Nor) + 0,67; 6. Patrik Järbyn (Šve) + 0,71; 7. Bryon Friedman (USA) + 0,81; 8. Norbert Holzknecht (Aut) + 0,99; 9. Antoine Deneriaz (Fra) + 1,00; 10. Kurt Sulzenbacher (Ita) + 1,11.