Portu Interkontinentalni kup

YOKOHAMA, 12. prosinca 2004. (Hina/Reuters) - Nogometaši europskihprvaka Porta osvojili su Interkontinetalni kup, pobijedivši nakonboljeg izvođenja 11-eraca osvajače Libertadores kupa kolumbijski OnceCaldas 8:7. Nakon 90 i minuta te dva produžetka po 15 minuta rezultatje bio neodlučen 0:0.
YOKOHAMA, 12. prosinca 2004. (Hina/Reuters) - Nogometaši europskih prvaka Porta osvojili su Interkontinetalni kup, pobijedivši nakon boljeg izvođenja 11-eraca osvajače Libertadores kupa kolumbijski Once Caldas 8:7. Nakon 90 i minuta te dva produžetka po 15 minuta rezultat je bio neodlučen 0:0.

Porto je dominirao tijekom cijele utakmice, a napadač Benni McCarthy mogao je upisati "hat-trick" da je bilo malo sreće. Europski prvaci mogli su vrlo rano stići do vodstva, ali je pogodak McCarthya poništen zbog dvojbenog zaleđa. U 18. minuti napadač Porta Luis Fabiano volejem je pogodio vratnicu, a sedam minuta prije kraja prvog poluvremena isto čini i veznjak Diego iz slobodnog udarca. I u drugom dijelu Porto je imao prilika, a najbolja šansa ukazala se McCarthyu, čiji je udarac glavom u 90. minuti briljatno obranio vratar kolumbijske momčadi.

Nakon što ni u produžecima nije odlučen pobjednik, prišlo se izvođenju 11-eraca. Igrači Porta pokazali su se koncentriranijima, a pobjednički 11-erac zabio je Pedro Emanuel. Prije toga je promašio veznjak Once Caldasa John Garcia.

Portu je ovo drugi naslov pobjednika Interkontinentalnog kupa. Godine 1987. nakon produžetaka su dobili urugvajski Penarol 2:1. Ujedno, ovo je bilo posljednje izdanje Interkontinentalnog kupa. Od sljedeće godine igrat će se Svjetsko klupsko prvenstvo.

PORTO: 99-Vitor Baia (13-Nuno Santo 105); 22-Yourkas Seitaridis, 2-Jorge Costa (captain), 3-Pedro Emanuel, 5-Ricardo Costa; 6-Francisco Costinha, 18-Maniche, 16-Diego; 11-Derlei (19-Carlos Alberto 70), 77-Benni McCarthy, 9-Luis Fabiano (10-Ricardo Quaresma 80)

ONCE CALDAS: 1-Juan Carlos Henao; 2-Miguel Rojas, 24-Samuel Vanegas (captain), 6-Roller Cambindo (13-Edgar Catano 46), 22-John Garcia; 3-John Viafara, 5-Ruben Dario Velasquez, 14-Diego Arango (7-Jefrey Diaz 61), 10-Jonathan Fabbro, 16-ElkinSoto (15-Herly Alcazar 97); 9-Antonio De Nigris

GLEDATELJA: 45.748

SUDAC: Jorge Larrionda (Uru)