Kako se navodi u obrazloženju ministra Davinića, razlike su nastale zbog stajališta Hrvatske da se državna granica treba poklapati s katastarskom granicom, što bi dovelo do stvaranja "džepova" na teritorijima obje države. Suprotno tome, srpsko-crnogorska strana smatra da linija razgraničenja treba biti linija plovnog puta na Dunavu.
Također, dvije strane imaju različito stajalište i kad je posrijedi put Morović-Jamena, u području bolnice Principovac i kod mosta Bačka Palanka-Ilok.
I u slučaju puta Morović-Jamena, hrvatska strana smatra da bi se granica trebala poklapati s katastarskom granicom, pa bi linija razgraničenja išla sredinom puta, dok SCG smatra da bi put trebao ostati na srbijanskoj strani granice, s obzirom na to da ga koriste samo žitelji općine Šid, stoji u obrazloženju.
Kad je o bolnici Principovac riječ, hrvatska strana zahtijeva da granica podijeli bolnički kompleks na dva dijela, a SCG smatra da bi cijeli bolnički kompleks trebao ostati na teritoriju Srbije, jer je bolnica građena vojvođanskim novcem.
SCG smatra, kaže se nadalje u obrazloženju odgovora ministra Davinića, da pitanje mosta Bačka Palanka-Ilok treba riješiti tako da se omogući nesmetan prijelaz mještana s lijeve na desnu obalu Dunava, jer je dio općine Bačka Palanka na desnoj obali rijeke odsječen od sjedišta općine.
Ministar Davinić je u pismenom odgovoru na zastupničko pitanje o stanju na hrvatsko-srbijanskoj granici, postavljenom krajem lipnja, naveo da je ono stabilno, te da je "broj povreda graničnog režima na razini susjednih zemalja i ima tendenciju opadanja".
Kako je ranije najavljeno iz parlamenta državne zajednice, sjednica zakazana za četvrtak biti će posvećena odgovorima članova Savjeta ministara na zastupnička pitanja.