TRIJUMF JANICE KOSTELIĆ

ASPEN/ZAGREB, 28. studenog 2004. (Hina) - Hrvatska skijašica JanicaKostelić pobjednica je prvoga slaloma sezone Svjetskog kupa uameričkom skijalištu Aspenu.
ASPEN/ZAGREB, 28. studenog 2004. (Hina) - Hrvatska skijašica Janica Kostelić pobjednica je prvoga slaloma sezone Svjetskog kupa u američkom skijalištu Aspenu.

Trostruka olimpijska prvakinja se na najbolji mogući način vratila u svoju najomiljeniju disciplinu nakon 630 dana stanke zbog bolesti i ozljeda.

U Aspenu je 22-godišnja Zagrepčanka došla do jubilarne, 20. pobjede u karijeri, 17. u slalomu i prve od 8. ožujka 2003. kada je Janica slavila u Aareu. Iako mnogi nisu vjerovali u veliki povratak Janice Kostelić nakon što je zbog operacije štitnjače propustila cijelu prošlu sezonu, ona je osmim mjesto u veleslalomu u Soeldenu najavila, subotnjim trećim mjestom u istoj diciplini potvrdila, a pobjedom u slalomu i dokazala da se Anja Paersson neće lako prošetati sezonom kao lani. U Aspenu je hrvatska "snježna kraljica" slavila i 2000., a na istoj stazi je njen brat Ivica senzacionalnom pobjedom sa startnim brojem 64 godinu dana kasnije.

Kao u najboljim danima, Janica je maestralno odvezla drugu vožnju, nakon što je u prvoj bila druga i zaostajala samo pet stotinki sekunde za Finkinjom Tanjom Poutiainen. Finkinja je nakraju bila treća sa zaostatkom od 1.32 sekundi za Janicom, dok je Janičina najveća konkurentica i aktualna pobjednica Svjetskog kupa Šveđanka Anja Paersson bila druga sa zaostatkom od 1:27 sekundi.

Bodove su uspjele izboriti Ana Jelušić (trinaest) i Nika Fleiss (sedam). Riječanka Jelušić zauzela je 18. mjesto sa 3.94 sekundi zaostatka za Janicom, dok je Samoborka Fleiss osvojila 24. mjesto sa zaostatkom od 4.25 sekundi.

Svoju prvu utrku u Svjetskom kupu odvezla je i 17-godišnja Riječanka Mateja Ferk, no nije uspjela završiti prvu vožnju. Po prvi puta hrvatsko skijanje je u jednoj utrci imalo čak četiri skijašice, a imat će i sutra kada je u Aspenu na programu i drugi slalom sezone.

1. JANICA KOSTELIĆ (HRV) 1:43,70 (50,69-53,01)

2. Anja Pärson (ŠVE) 1:44,97 + 1,27 (51,31-53,66)

3. Tanja Poutiainen (FIN) 1:45,02 + 1,32 (50,64-54,38)

4. Nicole Hosp (AUT) 1:45,58 + 1,88 (51,35-54,23)

5. Christel Pascal (FRA) 1:45,95 + 2,25 (52,22-53,73)

6. Kristina Koznick (USA) 1:45,97 + 2,27 (52,18-53,79)

7. Annemarie Gerg (NJEM) 1:46,87 + 3,17 (51,50-55,37)

. Monika Bergmann-Schmuderer (NJEM) 1:46,87 + 3,17 (52,37-54,50)

. Nicole Gius (ITA) 1:46,87 + 3,17 (52,84-54,03)

10. Julia Mancuso (USA) 1:46,99 + 3,29 (53,96-53,03)