SLALOM ASPEN: JANICA POBJEDNICA

ASPEN/ZAGREB, 27. studenog 2004. (Hina) - Hrvatska skijašica JanicaKostelić pobjednica je prvoga slaloma sezone Svjetskog kupa uameričkom skijalištu Aspenu.
ASPEN/ZAGREB, 27. studenog 2004. (Hina) - Hrvatska skijašica Janica Kostelić pobjednica je prvoga slaloma sezone Svjetskog kupa u američkom skijalištu Aspenu.

Trostruka olimpijska prvakinja je sjajno, kao u najboljim danima, odvezla drugu vožnju, nakon što je u prvoj bila druga i zaostajala samo pet stotinki sekunde za Finkinjom Tanjom Poutiainen. Finkinja je nakraju bila treća sa zaostatkom od 1.32 sekundi za Janicom, dok je Janičina najveća konkurentica i aktualna pobjednica Svjetskog kupa Šveđanka Anja Paersson bila druga sa strašnim zaostatkom od 1:27 sekundi.

Bodove su uspjele izboriti Ana Jelušić i Nika Fleiss. Riječanka Jelušić zauzela je 17. mjesto sa 3.94 sekundi zaostatka za Janicom, dok je Samoborka Fleiss osvojila 24. mjesto sa zaostatkom od 4.25 sekundi.

Svoju prvu utrku u Svjetskom kupu odvezla je i 17-godišnja Riječanka Mateja Ferk, no nije uspjela završiti prvu vožnju.