Statističari napominju da je listopad ove godine imao dva radna dana manje od prošlogodišnjeg listopada, što na mjesečne indekse razina utječe oko 5 posto.
U usporedbi s prosječnom mjesečnom proizvodnjom u prošloj godini industrijska je proizvodnja u listopadu ove godine veća za 4,4 posto.
U prerađivačkoj industriji, čiji udio u ukupnoj industrijskoj proizvodnji premašuje 82 posto, u listopadu je u odnosu na isti mjesec prošle godine zabilježen je pad proizvodnje od 3,1 posto, dok se u deset mjeseci ove u odnosu na isto razdoblje prošle godine bilježi porast od 2,9 posto.
Pritom se znatniji pad bilježi u proizvodnji odjeće, doradi i bojenju krzna, za 21,9 posto u listopadu ove u odnosu na isti mjesec prošle godine, a u deset mjeseci ove godine u odnosu na isto lanjsko razdoblje pad iznosi 26 posto.
U proizvodnji tekstila proizvodnja je manja za 15,4 posto u listopadu ove u odnosu na isti mjesec prošle godine, a 4,5 posto u desetomjesečnom razdoblju.
Pad proizvodnje u listopadu ove u odnosu na isti mjesec prošle godine, kao i u deset mjeseci bilježi se i u proizvodnji koksa i naftnih derivata (za 12 posto, odnosno za 2,7 posto), kao i u proizvodnji radiotelevizijskih i komunikacijskih aparata i opreme (za 14, odnosno 14,6 posto).
Snažniji pak rast proizvodnje bilježi se u proizvodnji ostalih prometnih sredstava, odnosno u brodogradnji, za 11 posto u listopadu ove u odnosu na isti lanjski mjesec, te za 14,2 posto u deset mjeseci ove u odnosu na isto prošlogodišnje razdoblje, kao i u proizvodnji kemikalija i kemijskih proizvoda s porastom od 15,4, odnosno 7,3 posto.
U opskrbi električnom energijom, plinom i vodom u listopadu ove godine u odnosu na prošlogodišni listopad bilježi se rast proizvodnje od 1 posto, a u deset ovogodišnjih mjeseci u odnosu na isto lanjsko razdoblje za 4,6 posto, dok se u rudarstvu i vađenju u listopadu bilježi pad industrijske proizvodnje za 10,1 posto, a u desetomjesečnom razdoblju za 2 posto.