Prema listu Blairov je ured dao "načelnu suglasnost" američkom ministarstvu obrane za mogućnost da se takozvane rakete presretači razmjeste u bazi Kraljevskih zračnih snaga u Fylingdalesu na sjeveru Britanije.
Glasnogovornik ministarstva obrane opovrgnuo je takve navode izjavom da se s Washingtonom nije razgovaralo o razmještanju presretača u Britaniji i da sporazuma nije bilo.
Iako je britanska vlada kazala da će Washingtonu za obrambeni raketni program dopustiti korištenje radara za rano upozoravanje u Fylingdalesu, nije bilo javnoga govora o razmještanju raketa.
Prema britanskom listu, do sporazuma je došlo na sastanku britanskih i američkih dužnosnika u svibnju, no London je navodno zatražio od Washingtona da s formalnim zahtjevom ne izlazi prije britanskih izbora, najavljenih za svibanj 2005.
Neki političari poput Menziesa Campbella, glasnogovornika Liberalnih demokrata (treće po snazi britanske stranke), strahuju da je odluka donesena u tajnosti, prije javne rasprave o troškovima i strateškim implikacijama. To bi moglo imati "velike implikacije za obrambeni položaj Britanije, za britanske odnose sa zemljama NATO-a i drugim saveznicama i za stratešku ravnotežu u nuklearnom oružju u svijetu", kazao je Campbell za list.
The Independent on Sunday piše i da je vijest o mogućem stacioniranju raketa izazvala bijesne reakcije kod nekih ljevičarskih zastupnika Blairovih laburista koji ne žele da London sudjeluje u američkom obrambenom sustavu.