NINKOVIĆ POBJEDNIK VEČERNJAKOVA MARATONA

ZAGREB, 10. listopada 2004. (Hina) - Trinaesto izdanje VečernjakovaZagreb maratona obilježili su atletičari i atletičarke iz Srbije iCrne Gore, koji su slavili u obje konkurencije.
ZAGREB, 10. listopada 2004. (Hina) - Trinaesto izdanje Večernjakova Zagreb maratona obilježili su atletičari i atletičarke iz Srbije i Crne Gore, koji su slavili u obje konkurencije.

Kod muškaraca prvo mjesto osvojio je Sreten Ninković s vremenom 2 sata 23 minute i 4 sekunde. Rus Sergej Aleksandrov (2.23:30) bio je drugi, a Kenijac Poul Kibet Simbeolei treći, s rezultatom 2.23:58.

Najuspješniji hrvatski maratonac u konkurenciji 260 trkača iz deset zemalja bio je Janez Marojević iz Sinja, koji je s vremenom 2.29:45 bio šesti. Marojeviću je ujedno pripao naslov prvaka Hrvatske u maratonu. Viceprvak Hrvatske je Hrvoje Kovač, koji je ukupno bio deveti, s vremenom 2.34:02. Treće mjesto u prvenstvu Hrvatske pripalo je Ivici Škopcu (2.38:36), koji je imao 11. rezultat Večernjakova maratona.

Marijana Lukić slavila je kod žena s novim rekordom staze 2.48:08, ispred Slovenke Ide Šurbek (2.49:50) i Sinjanke Lidije Rajčić (2.51:45), kojoj je pripao naslov prvakinje Hrvatske.

Pobjednica u obje konkurencije pripala je novčana nagrada od tisuću eura, dok su prvaci Hrvatske dobili upola manje nagrade.

U okviru Večernjakova maratona održana je i utrka građana, dužine 10 km, na kojoj je u konkurenciji 600 natjecatelja pobijedio Zagrepčanin Slavko Petrović (33:19 minute), a u konnkurenciji žena Zagrepčanka Marija Trošić (44:34).