FELIX LIMO POBJEDNIK BERLINSKOG MARATONA

BERLIN, 26. rujna 2004. (Hina/dpa) - Kenijski atletičar Felix Limopobjednik je berlinskog maratona. Limo je u posljednjem kilometruprestigao svog sunarodnjaka Josepha Ririja, stigavši na cilj u vremenu2.06:44 sata.
BERLIN, 26. rujna 2004. (Hina/dpa) - Kenijski atletičar Felix Limo pobjednik je berlinskog maratona. Limo je u posljednjem kilometru prestigao svog sunarodnjaka Josepha Ririja, stigavši na cilj u vremenu 2.06:44 sata.

Drugoplasirani Riri bio je sporiji za pet sekundi, a treće mjesto pripalo je još jednom Kenijcu Joshui Chelangi, koji je zaostao 21 sekundu.

Limo drži najbolji ovosezonski rezultat u maratonu, kada je u travnju u Rotterdamu trčao 2.06:14. Prošle godine je u Berlinu Kenijac Paul Tergat postavio svjetski rekord, trčavši 2.04:55.

U ženskoj konkurenciji slavila je Japanka Yoko Shibui s vremenom 2.19:41, što je najbolji ovosezonski rezultat. Druga je bila njezina sunarodnjakinja Hiromi Ominami, a treće mjesto osvojila je Nijemica Sonja Oberem

Na maratonu u glavnom gradu Njemačke sudjelovao je 36.000 natjecatelja.