Opraštajući se od svog prijatelja i kolege u ime HNS-a, počasna predsjednica te stranke Savka Dabčević Kučar istaknula je kako je Srećo Bijelić bio vertikala hrvatskog i osobnog poštenja, jedinstven čovjek koji nikada nije iznevjerio.
Bijelić je oduvijek bio poznat kao borac za istinu i pravdu, posebno za "malog čovjeka", ne štedeći u tome zdravlje i osobnu poziciju, rekla je Dabčević Kučar.
Bijelićev dugogodišnji suradnik Dragutin Haramija podsjetio je na njegov životni put naglasivši kako je Srećko bio čovjek od formata sa istančanim osjećajem za pravednost i prave vrijednosti. To je pokazao u presudnim trenucima 1941., 1971. i 1991., rekao je Haramija. Uključio se u antifašistički pokret, završio je Pravni fakultet, bio je direktor Tvornice željezničkih vozila "Gredelj", član Predsjedništva Saveza komunista Jugoslavije, a obnašao je i mnoge druge odgovorne dužnosti.
Dobro je znao što se događa u Jugoslaviji, te kakav je položaj Hrvatske u njoj i bio je nezaobilazan dio hrvatskog rukovodstva koji se zalagao za donošenje novog Ustava koji bi regulirao položaj bivših jugoslavenskih republika. Ni nakon smjene u Karađorđevu Srećko se nije pokolebao. Ustrajno je branio poziciju Hrvatske i kao Srbin svojoj je hrvatskoj domovini pokazao da je moguć suživot raznih nacionalnosti, rekao je Haramija.
Početkom 90-tih sudjeluje na izborima u Koaliciji narodnog sporazuma, a nakon toga u borbi za stvaranje hrvatske države. Bio je saborski zastupnik u dva mandata.
Jedan je od utemeljitelja i osnivača HNS-a, kazao je, među ostalim, Haramija u oproštajnoj riječi od Srećka Bijelića.
Posljednjem ispraćaju bili su nazočni i potpredsjednik Hrvatskog sabora Luka Bebić, predsjednica HNS-a Vesna Pusić i drugi.
Srećko Bijelić umro je 22. rujna u 74. godini života.