Riječ je, zapravo, o skupini vodoopskrbnih objekata na Kunčevoj gredi, razdijelnici vodovodnog sustava između Trogira, Kaštela, Solina i Splita, te najvećoj vodospremi u cijelom sustavu obujma pet tisuća prostornih metara, s četiri kilometra cjevovoda, strojarnicom, pet crpaka i drugim objektima.
Na tom se predjelu voda s izvorišta rijeke Jadra preusmjeruje prema crpnoj stanici u Ravnim Njivama koja vodom opskrbljuje Split, odnosno prema kaštelanskom i trogirskom podsustavu.
Građevne, strojarske i elektroenergetske radove, u koje je uloženo oko osam milijuna eura, izveli su splitski Konstruktor - Inženjering, Brodomerkur i HEP sa svojim podizvođačima.
Od voditelja projekta vodoopskrbe Ekoprojekta Kaštelanski zaljev Zlatka Čaljkušića doznajemo kako su izvođači imali vrlo zahtjevan zadatak, jer su se radovi obavljali uglavnom ispod zemlje i ispod Dioklecijanova akvedukta, odnosno izvorišta rijeke Jadra.
Na sustav Kunčeve grede spaja se već izgrađenih 20-ak kilometara kaštelanskog cjevovoda, vodospreme te sustavi u Kaštel Sućurcu i Radunu u Kaštel Lukšiću te trogirskoj Pantani.
Za sutrašnji Dan grada Solina u rad je trebao biti pušten i kanalizacijski sustav Solin - Split, no to je, kako je objasnio izvršni direktor Ekoprojekta Bogdan Ivančić Aučina, odgođeno dok se ne uklone određeni nedostatci na tlačnom cjevovodu.