Sudsko je vijeće prihvatilo tako prijedlog Velibora Došena i Jadrana Franceschija, branitelja prvookrivljenog Miljenka Žaje, da Sud izda nalog o provedbi kombinirana vještačenja o psihofizičkom stanju njihova branjenika. Po riječima predsjednice Vijeća Maje Šupe novo ročište bit će zakazano čim rezultati vještačenja budu dostupni Sudu. Kako glavna rasprava jutros nije ni počela, jer u sudnici zbog zdravstvenih razloga nije bio nazočan prvookrivljeni Miljenko Žaja, o zahtjevu za ukinućem pritvora što su ga podnijeli branitelji trojice okrivljenika odlučit će Izvanraspravno vijeće Općinskog suda u Šibeniku.
Miljenko Žaja Krojf, javnosti poznat sa suđenja tzv. zločinačkoj organizaciji na Županijskom sudu u Zagrebu, Siniša Šoša i Tonči Botica u pritvoru Okružnog zatvora u Šibeniku nalaze se od 22. svibnja ove godine, jer su, po optužnici, ucijenili rogozničkog poduzetnika Nenada Skejića da će ubiti njega, suprugu i djecu mu ako ne vrati navodni dug od 180.000 dolara i tri automobila. O tom dugu, koji Skejić navodno duguje Botici, još nije završio sudski postupak na Općinskom sudu u Splitu.
Za boravka u pritvoru Miljenko Žaja, inače invalid bez jedne noge, u više se navrata Sudu obraćao pisanim podnescima, žaleći se da mu Sud ne omogućuje primjerenu zdravstvenu njegu. Prvi prijedlog o odlasku u Zatvorsku bolnicu u Zagrebu radi ispravka oblika ležišta proteze odbio je jer nema bolničke službe koja bi mogla obaviti taj zahvat. Na ponovljen prijedlog Zatvorske bolnice da se zahvat na ležištu proteze obavi u suradnji sa zagrebačkim poduzećem "Buco" i Zavodom za rehabilitaciju, što je Općinskom sudu u Šibeniku dostavljen 4. kolovoza, Miljenko Žaja, po riječima njegovih branitelja, nije mogao pristati zbog lošeg fizičkog stanja.
Do odluke Izvanraspravnog vijeća šibenskog Suda sva trojica okrivljenika ostaju u pritvoru, a Zakon za kažnjivo djelo ucjene predviđa kaznu od jedne do deset godina zatvora.