CIBONA VIP - ZADAR 94:83

ZAGREB, 6. lipnja (Hina) - U trećem dvoboju finala doigravanja Ožujskolige za prvaka košarkaši Cibone VIP pobijedili su u Dvorani DraženaPetrovića pred 2.500 gledatelja Zadar 94:83 (28:20, 21:19, 25:23,20:21) i tako u seriji na tri pobjede poveli sa 2:1.
ZAGREB, 6. lipnja (Hina) - U trećem dvoboju finala doigravanja Ožujsko lige za prvaka košarkaši Cibone VIP pobijedili su u Dvorani Dražena Petrovića pred 2.500 gledatelja Zadar 94:83 (28:20, 21:19, 25:23, 20:21) i tako u seriji na tri pobjede poveli sa 2:1.

I u trećem dvoboju finalne serije pobjednička momčad iskoristila je prednost domaćeg parketa. Cibona je obje pobjede ostvarila u svojoj dvorani, dok je Zadar slavio u Jazinama. "Vukovi" su krenuli čvrsto od prve minute. I već nakon nekoliko minuta igre imali su 14 koševa prednosti. Zadar je uspio smanjiti zaostatak, no prvu dionicu Cibona je dobila s osam koševa prednosti. Druga četvrtina također je pripala domaćinima, pa je zagrebačka momčad na poluvremenu imala deset koševa viška. U trećoj dionici dogodio se možda i ključni trenutak utakmice. Meeks je zbog udaranja Krasića isključen, pa su Zadrani do kraja utakmice bili oslabljeni. Najefikasniji igrači u redovima Cibone bili su Kus (21), Mamić (19) i Penn (15), dok su strijelce gostujuće momčadi predvodili Longin (22), Meeks (14) i Vladović (13).

Četvrta utakmica na rasporedu je u utorak u Zadru.