ZADAR - CIBONA VIP 94:80

ZADAR, 4. lipnja (Hina) - U drugom dvoboju finala doigravanja Ožujskolige za prvaka košarkaši Zadra pobijedili su u Jazinama Cibonu VIP94:80 (22:16, 23:18, 26:19, 23:27) i tako u seriji na tri pobjedeizjednačili rezultat na 1:1.
ZADAR, 4. lipnja (Hina) - U drugom dvoboju finala doigravanja Ožujsko lige za prvaka košarkaši Zadra pobijedili su u Jazinama Cibonu VIP 94:80 (22:16, 23:18, 26:19, 23:27) i tako u seriji na tri pobjede izjednačili rezultat na 1:1.

Bila je to utakmica u kojoj su domaćini posve nadigrali Cibonu VIP. Čvrstom i agresivnom igrom slomili su goste u čijim redovima niti jedan igrač ne zaslužuje pohvale. Nažalost, utakmicu je obilježio incident koji se dogodio već u drugoj minuti, kada je jedan gledatelj bacio novčić i pogodio suca Srđana Dožaia u arkadu. Sudac je zatražio da policija isprazni dio tribine s kojeg je doletio predmet, pa je prekid trajao više od 30 minuta.

Najefikasniji igrači Zadra bili su Vladović (23), Longin (19), Marcelić (18) te Bulić (17), dok su Cibonu predvodili Kus (14), Sesar (11) i Žižić (11).

Treća utakmica na rasporedu je u nedjelju u Zagrebu.