NBA: BRYANT "DETRONIZIRAO" KINGSE

NEW YORK, 25. ožujka 2004. (Hina/Reuters) - Giričekova Utah Jazz poražena je u Seattleu od SuperSonicsa 84:77, a hrvatski košarkaš je za 11 minuta igre dao 3 koša, pogodivši samo jednu od deset lopti.
NEW YORK, 25. ožujka 2004. (Hina/Reuters) - Giričekova Utah Jazz poražena je u Seattleu od SuperSonicsa 84:77, a hrvatski košarkaš je za 11 minuta igre dao 3 koša, pogodivši samo jednu od deset lopti. #L# Junak dvoboja bio je Ray Allen sa 26 poena, od čega je 18 postigao u trećoj četvrtini, kada je Seattle napravio razliku od 22 poena. Utah se vratila zahvaljujući Rusu Andreju Kiriljenku (16) na samo tri poena zaostatka 25 sekundi prije kraja, no tada je šestu pobjedu zaredom Seattlea osigurao Allen. Utah se bori za doigravanje, u kojem su košarkaši iz Salt Lake Citya bili 21 godinu zaredom, a sada ih je na osmom mjestu Zapada pretekao Denver. Poraženi su i Kukočevi Milwaukee Bucksi i to u Oaklandu od Golden State Warriorsa (98:89), a "Pink Panther" je igrao samo 11 minuta, uz učinak od 2 poena i skoka, te šutom 1:4. Mike Dunleavy (18) i Eric Dampier (18, 13 skokova) zaslužni su za petu pobjedu zaredom Warriorsa, koji teško mogu u doigravanje, za razliku od Bucksa, koji su peti na Istoku, mada su od zadnjih šest utakmica dobili samo jednu - preksinoć u Sacramentu. U derbiju lige Indiana Pacersi su na svom parketu svladali Dallas Maverickse (103:99), pa je momčad iz Indianapolisa ponovno zasjela na čelo lige sa 52 pobjede i 19 poraza. Pacersi su do pobjede došli bez najboljega igrača Jermainea O'Neala, no zato su imali čak sedmoricu sa više od deset postignutih koševa. Nijemac Dirk Nowitzki predvodio je Mavse sa 22 poena. Veliki derbi Zapada igrao se u Los Angelesu, gdje je Kobe Bryant sa 36 poena odveo Lakerse ka pobjedi nad Sacramento Kingsima (115:91).Bryant je briljirao u danu koji mu je započeo buđenjem u 4 ujutro i odlaskom na ročište u Colorado, gdje mu se sudi zbog silovanja, ali ga to nije omelo da navečer odigra fantastičnu utakmicu. Shaquille O'Neal je sa 17 poena i 16 skokova pomogao Bryantu, dok je Peđa Stojaković sa 20 poena predvodio Kingse, koji su se predali već nakon 33:14 zaostatka u prvoj četvrtini. (Hina) xrš yrš