NBA: BIBBY PRESUDIO LAKERSIMA, OZLJEDA DUNCANA

NEW YORK, 27. veljače 2004. (Hina/Reuters) - Sacramento Kingsi su u velikom derbiju Zapadne konferencije NBA lige svladali u gostima Los Angeles Lakerse 103:101, te tako ponovno preuzeli vodeću poziciju lige sa 42 pobjede i 14 poraza.
NEW YORK, 27. veljače 2004. (Hina/Reuters) - Sacramento Kingsi su u velikom derbiju Zapadne konferencije NBA lige svladali u gostima Los Angeles Lakerse 103:101, te tako ponovno preuzeli vodeću poziciju lige sa 42 pobjede i 14 poraza. #L# Kingsi su u Los Angeles došli bez ozlijeđenih startera Brada Millera, Bobbya Jacksona i Chrisa Webbera, no zato su velimki teret iznijeli Mike Bibby (31), koji je pogodio dvije ključne trice u zadnjih 90 sekundi, te Peđa Stojaković sa 37 poena, odličnim šutom 12:18 i sedam trica. Kobe Bryant (35, šut 12:28, 11 skokova) je 2.5 sekundi prije kraja imao priliku tricom donijeti pobjedu Lakersima, ali je pogodio obruč. Shaquille O'Neal je utakmicu završio sa 24 poena i 10 skokova. Drugi veliki derbi, onaj teksaški, dobili su uvjerljivo Dallas Mavericksi (115:91) protiv San Antonio Spursa, a prvaci su izgubili i najboljeg igrača lige Tima Duncana na vjerovatno duži period. Duncan (22,17 skokova) je sredinom treće četvrtine zadobio udarac u lijevu butinu i više se nije vraćao u igru, pa su Spursi doživjeli najteži poraz sezone. Michael Finley (30), Dirk Nowitzki (23) i Steve Nash (15) predvodili su napad Mavsa, koji su sa rekordnih 46 poena u trećoj četvrtini razbili prvake i ostali najbolja domaćinska momčad lige (26:4). U trećoj utakmici večeri Washington Wizardsi su svladali Chicago Bullse (95:87), a domaći igrač Gilbert Arenas zabilježio je svoj drugi "triple double" karijere sa 21 poenom,12 skokova i 13 asista. (Hina) xrš yrš